Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výstupní tlak z kompresorů

Zdravím. Koupil jsem si do garáže 24l kompresor, který by měl dávat až 8 baru. Jenže když nastavim na manometru třeba těch 8 baru na výstup, při spotřebě vzduchu v zásobníku klesá stejnou rychlosti i tlak na manometru. Takže ve finále mám těch 8 baru jen pár sekund a pak tlak vzduchu klesá jak se vyprazdňuje zásobník. Je manometr vadný nebo je to normální. Dik

Kompresor je v pořádku, ale není vhodný k tomu, co s ním chceš dělat.
Je to jednoduché: jestliže kompresor spíná při poklesu tlaku v tlakové nádobě na 4 bary, je to kompresor k použití na "věci", které vyžadují tlak do 4 barů a dále je to omezené výkonem kompresoru, tedy kolik zvládne litrů za minutu.
Ta horní vypínací hranice po natlakování nádoby je 8 barů proto, aby kompresor neběhal neustále.
Každý kompresor je primárně vhodný pro "spotřebiče tlakového vzduchu", které vyžadují tlam maximálně na úrovni spodní zapínací tlakové hranice kompresoru.
Jednoduše proto, aby byl pracovní tlak vzduchu stálý a přesně nastavený.

Kup si jiný kompresor.