Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2k hydroizolace den braven

Dobrý den, prosim vas jak dlouho schne 1 vrstva 2k hydroizolace od Den Bravena s to u tekutou složkou a sypkou.. Slouží i jako ochrana proti radonu.. Jak dlouho tedy schne 1 vrstva po nanesení při pokojové teplotě a otevřeným okně? Nikde jsem to nenašel neni to ani napsané nikde na kyblu toho výrobků..

VÝROBEK: Tekutá lepenka 2k hydroizolace Den Braven v červeno bílím kyblíku

Nechcem zakladať novú otázku ale chcel by som vedieť že ak sa nedá dlažba na túto hydrouzoláciu či v takomto natretom stave vydrží 1-2 roky pokial sa rozhodnem dať dlažbu.A či je hlavne pochôdzna v letných mesiacoch ked páli na ňu slnko.Aby sa nechovala ako IPA keď píšu že je pružná.
Ď.

To celkom urcite nevydrzi, pokial ju nechate rok dva len tak bez polozenia dlazby alebo inej finalnej upravy podlahy tak sa rozpraska a olupe. Pochodzna je ale samozrejme nie trvalo, treba na nu polozit tu dlazbu alebo co cim skor. Ono ta tekuta lepenka je v podstate nieco ako duvilax zmiesany s cementom. Je to nejako pruzne ale nie tak ze by to bolo pruzne ako guma ci IPA, skor ako taky tvrdy plast ze ta vrstva znesie nejaky ohyb ale urcite nie natahovanie ako zuvacka. Cit. z technickeho listu:

Není určena jako finální povrchová úprava betonových a jiných konstrukcí!

Tuto lepenku jsem ( ne tedy 2K ale S-T8 ) jsem použil na balkony. Nátěr je zaschlý cca za 2 hodiny... nelepí a pochůzí je s opatrností tak za 5 až 10 h, podle teploty . Okno raději moc neotvírej, není dobré, když to zaschne moc rychle. Když jsem to namíchal podle návodu, tak to bylo dost hustý - na štětku ani váleček to nebylo. Přidal jsem do toho o trochu víc té tekuté složky ( na radu souseda, který má stavební firmu). Stejně ale nemíchat větší množství, které jsi schopen spotřebovat do 1/2 hodiny. Potom namíchat další dávku a pokračovat. A hlavně nešetři na penetraci.
Na balkonech ji mám cca 6 let ... počítal jsem s tím, že tam nalepím dlažbu. Ale zatím na to není čas. Lepenka drží, nepraská a nikde nic nezatéká ( mám do ní vloženou perlinku ). Jestli tam budu někdy dávat dlažbu to nevím... stejně po čase odlítá:-). To ty balkony vždy třeba po 5 ti letech znovu natřu lepenkou.

"Matyas xl"- Mohol by si stručne zrozumitelne popísať postup ako si to aplikoval.Pretože chcem to dať aj ja.Tá lepenka je len taký hrubší náter a kolko náterov si dal aby lepenka prekryla perlinku.Použil si valček.štetec alebo hobel.
Ďakujem.

Nejprve jsem flexou s řezacím kotoučem na dlažbu zdrsnil povrch starých dlaždiček. Povrch balkonu jsem vysál a napenetroval. Potom jsem natřel balkon adhezním můstkem. Na všechny přechody podlaha - zeď jsem nalepil dilatační pásky. Potom jsem si odměřil 2 kusy perlinky (z jedné a z druhé strany... podle polohy dveří ) tak, aby se vzájemně překryly o cca 20cm a bylo to někde uprostřed dveří z balkonu. Tyto 2 perlinky jsem si smotal do rolí. Od jedné strany jsem začal balkon natírat a vždy cca po 50cm jsem do nátěru položil perlinku a tu jsem znovu přetřel a tak dál a dál a postupně jsem odvíjel perlinku do nátěru a zase přetřel. To samé z druhé strany. Potom jsem udělal ještě 2 další nátěry lepenkou. Lepenku jsem si namíchal na několik dávek. Docela rychle tuhne a jde potom špatně roztírat. Použil jsem na to asi 10cm širokou štětku. Nedělej to na přímém slunci a zajisti, aby na to alespoň 2 dny nepršelo.

Ďakujem ti za vyčerpávajúce info.
Nestačil by len adhézny mostík?Musela isť aj penetrácia?
A mal si tak velké škáry medzi podlahou a stenou že nestačilo dať rohové tesniace pásy a musel si dať dilatačné pásy?To sú už len také doplňujúce otázky.
Samozrejme všetko sa prispôsobuje daným podmienka.
Ešte raz ti ďakujem.Pomohol si mi.
Myslím že na takéto diskusie a rady sú poradne.

Ďakujem ti za vyčerpávajúce info.
Nestačil by len adhézny mostík?Musela isť aj penetrácia?
A mal si tak velké škáry medzi podlahou a stenou že nestačilo dať rohové tesniace pásy a musel si dať dilatačné pásy?To sú už len také doplňujúce otázky.
Samozrejme všetko sa prispôsobuje daným podmienkam.
Ešte raz ti ďakujem.Pomohol si mi.
Myslím že na takéto diskusie a rady sú poradne.

Predsa by som sa ťa chcel ešte na niečo spýtať.
Tvoj balkon je lodžia - vsunuty alebo je to otvorený balkon?
Toto je asi dosť podstatné.
A ešte k tej perlinke.
Ukladal si ju na natretú podlahu ,a hneď si ju zvrchu ešte raz pretrel alebo si ju nechal položenú na prvej vrstve a až po uschnutí si pokračoval druhou vrstvou.?
Ď.

Tekutá lepenka 2K Den Braven v červeno bielom kýbliku je vlastne S-T8!
Teraz mi to bolo potvrdené od viacerých dodavatelov.
V minulosti mohla byť dodávaná v inom balení alebo pod označením S-T8.
Technické listy hovoria jednoznačne , že takto označované lepenky 2K a S-T8 sú zhodné.
S-T8 je pravdepodobne označenie technického listu pre hydroizoláciu 2K Den Braven.
Keby som si pozornejšie prečítal hneď prvý odkaz tejto témy mohol som to vedieť hneď.

No já bych tomu zas až tak nevěřil...bude to trochu něco jiného. Každý výrobce se snaží co nejvíce snížit náklady na výrobu, ale samozřejmě za stejnou cenu prodejní. Pro účel, pro který se ale vyrábí to bude v podstatě stejné. Vím na 100%, že před lety, když jsem tuto lepenku začal používat, tak v návodu bylo, že ji lze použít i jako ochranný nátěr ocelových konstrukcí. Teď v návodu přímo varují před kontaktem s kovem, protože může způsobit korozi.

No keďže mi prišla táto lepenka -2K Den Braven- tak to s ňou skúsim.
Totiž v žiadkom obchode ani na internete nieje hydroizolácia ktora by mala napísane na obale (vedre) označenie S-T8.V technickom liste pre "2K Den Braven " je uvedené že údaje sa vzťahujú na lepenku S-T8.
A ešte jednu otázku by som mal na teba.Ako sa lepenka chová v lete keď na ňu páli slnko priamo a pri 30 stupňoch v tieni je 50 stupňov na slnku.Či nedochádza pri chôdzi k odtlačkom v hydroizolácii.Pretože v tech.liste sa uvádza teplota od -20 do +70.Totiž dlažbu plánujem za 2-3 roky tak aby tá hydroizolácia vydržala.
Ď.

Nechcem ti do toho kecat ale ak planujes na to davat dlazbu za 2-3 roky tak zapomen na to ze by to dovtedy vydrzalo, napriek tomu ze Matyasxl tu tvrdi ze to tak ma uz 6 rokov, comu ale absolutne neverim, zo skusenosti viem ze nevydrzi, moj otec to pred niekolkymi rokmi takto spravil na balkone a pretoze nemal cas pokladat dlazbu tak to tak ostalo rok a pol asi, palilo na to slnko, lial dazd, v zime sneh a lad, ale za ten cas lepenka takto nechranena postupne zacala praskat a odlepovat sa od podkladu, takze balkon casom zacal zase zatekat. Nehovoriac o tom ze ked to takto dlho nechas, tak sa casom ten povrch navyse zabordelizuje a lepit na zabordelizovany povrch potom nieco je tiez neni dobre. Takze sa to muselo vsetko oskrabat, dat nova lepenka a cim skor dlazba. Odvtedy je to ok. A bola to tekuta lepenka Den Braven S-T8 (este mam od nej povodny kybel, obj.č.CH0304). Co myslis ze preco asi vyrobca pise v technickom liste s vykricnikom ze neni urcena ako finalna povrchova uprava. A o nejaké odtlacky v lete pri 50 stupnoch na slnku nemaj obavy, to neni asfaltova IPA, je to pomerne tvrdy povrch.

Poradňa je na to aby ludia napísali svoje skúsenosti alebo si navzájom poradili.Takže o žiadne kecanie nejde.Ďakujem za opísanie vašich skúseností.
Takže 2roky to nebudú ale do jari budúceho roku to vydržať musí.Potom dám na to dlažbu.

lepenka takto nechranena postupne zacala praskat a odlepovat sa od podkladu

Poihu - promiň, ale tvůj otec to měl blbě udělaný, nebo měl špatnou šarži lepenky.... to je jediný, co k tomu můžu napsat. Nemám důvod si vymýšlet. Jednou jsem to zkoušel s lepenkou od KVK a po 3 dnech od posledního nátěru, když na to zapršelo, tak se v podstatě lepenka rozpadla na prach.