Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výroba šablony pro atypicky tvarované sklo před krb

Dobrý den,
mám doma krbovou vložku, zasazenou do zdi s půdorysem ve tvaru dvojitého oblouku (vlnky). Rád bych si nechal vyrobit na zem před krb ochranné sklo a k tomuto účelu potřebuji vyrobit šablonu ve tvaru požadovaného skla, tak aby doléhalo ke zdi. Nevím však jak vlnovou šablonu (např. z kartonu) vyrobit, tak aby přesně odpovídala sklu. Děkuji.

Stačí na to tužka papír a pravítko. Papír se položí na podlahu před krb a naměří se (například) 30cm od nějakého bodu na té křivce. Pak se pravítko posune rovnoběžně o kousek vedle a opakuje se to. Pro slušnou přesnost stačí třeba po jednom centimetru. Metoda se dá různě vylepšovat, například tak, že si na papír nejdříve připravíte ty rovnoběžky a pak už jenom na nich děláte značky.