Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekačka, problém s motorem

Vlastním benzinovou sekačku Einhell BG PM 46 bez pojezdu, kterou vlastním 5 let. Cca po 5 minutách začnou kolísat obrátky a motor zhasne. Nechám motor v klidu cca 10 min, pak nastartuju a zase chvíli běží. Byla v opravně a já jsem jí měl rozebraný celý karburátor, vyčistil a výše popsanou poruchu má stále. Prosím, může mi někdo poradit, co s tím. Děkuji všem předem za názory a rady.

po 5 minutách začnou

Tuhle jsem cosi hledal ohledně sekačky a v jednom tématu psali o ventilech. Pochopil jsem to tak, že se u těchto jednoduchých motorů ventil časem zamáčkne víc do sedla a pak to studené jede a po zahřátí zdechne.
To je skoro to, co popisuješ.

Dneska jsem koukal na zahradě souseda, jak ta sekačka jezdí jak jeblá - vůbec v tom není systém, ale tak nějak tu zahradu poseká a má to hezké. Vysoká tráva nesmí narůst :)
Nepříjemné je, pokud tráva končí těsně u plotu . to pak zůstávají vysoké okraje okolo zahrady a není to hezké a musí se to vzít ručně.

Jenže ono je to o tom používat věci na to, k čemu jsou určeny. Robotické sekačky nejsou určené pro sekání vysoké trávy natož v terénu (alespoň zatím). Nefunguje to tak, že to pustíte 1x za týden (nebo víc), jak se běžně seká. Ta sekačka je puštěna pořád a trávu seká průběžně (například když jste v práci). Nejpodobnější je tomu asi robotický vysavač.
Je to podobné jako byste si stěžoval, že běžná motorovka neuřízne ocelový jekl.

Dobrý den,dvě poslední odpovědi odpovídají závadě podle příznaků popsaných tazatelem.
I dle mého názoru se jedná o špatný přísun paliva,začněte vytažením hadičky od nádrže ke karburátoru,benzín musí téct plynule v dostatečném množství,pokud ne,je ucpaný filtřik v nádrži.
Pokud je přívod v pořádku,je problém v karburátoru,špatně seřízená hladina ,seřídit a motor musí běžet.Je to docela logické,nasartujete,motor běží,po chvilce zhasne,dojde palivo ,počkáte chvíli a opět naskočí,palivo postupně stouplo jak má a je vše OK a tak dokola.:-)

dobry den chcem sa spytat či neviete ako nastavit ten karburator podla čoho ked nemam servis manual mam ten isty problem ako pan co pisal naskoči pri sitici a kde ju dam do polohy na kosenie tak zhasne
dakujem

Dobrý den,karburátor se sám nerozšteluje.Takže,opatrně rozebrat,rozebrat všechny díly,případně namalovat jak tam co bylo,některé díly se dají přesadit jinak a nastane problém.Vyšroubovat i všechny trysky,jsou ukryté na dně zahloubených otvorů,nic neztratit.
Potom celý karburátor ponořím na kousku drátu do vařicí vody,nečistoty se uvolní.
Vyndám,vyfoukám vše všetně kanálků tlakovou vzduchovou pistolí dosucha.Sestavím a vše musí fungovat jak má.Práce na deset minut.:-)