Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přídavný spalovací motor na kolo.

Podle vyhlášky, pokud má být na kolo stále pohlíženo jako na normální kolo (tedy provoz bez ŘP), musí mít motor obsah nejvýše 50 ccm, jeho výkon nesmí překročit 1 kW a maximální konstrukční rychlost nesmí překračovat 25 km/h. Co když vyměním rozetu za menší a max. rychlost tím vzroste? Jak na to hledí policie a má vůbec šanci zjistit, že se jedná o nestandart? Musím mít nějaký doklad o motoru? Nejcennější pro mně budou vaše praktické zkušenosti, díky!

Motokolo mám už několik let. S policií jsem problémy něměl. Vždy dělali, že jedu na kole. Zajímavé, že 90 procent lidí, co si pořídí motokolo, řeší problém s rychlostí, s výkonem, štelují, tuningují, jen aby to jelo rychleji, nestačí jim objem motoru a dávají větší a pořád jen řeší takové věci. Místo aby byli rádi, že jsou trpěni policií a aby byli pro policii co nejméně viditelní a slyšitelní. 95 procent motokolařů neřeší už osvětlení kola, hlučnost tlumiče a motoru, to, že nemá rozeta vypínatelnou volnoběžku a jiné praktické věci. Čínské motory mají vývod na světlo a to vůbec nikoho nezajímá, že může tento vývod použít pro stálé osvětlení motokola. Já jsem si vše toto vyřešil, zatím kromě vypínatelné volnoběžky, bez které je motokolo degradováno na obyčejný moped bez možnosti jet bez motoru jako na kole. :-)

Taky jsem se o kolo s pridavnym motorem zajimal a chtel jsem jej koupit,,,,ale ve vyhlasce krome zminovanych kriterii se taky pise,ze jestli je hnaci sila motoru na hnane kolo retezem a ne pritlacnym valeckem,jedna se o maly motocykl s povinnosti ridicaku ,technickych atd...

Sice po skončení rozpravy, ale přece jen připomínka. Rychlost je stanovena Vyhláškou na max 25 km/hod. Problém je však v brždění. Brzdy kol (ráfkové) nejsou stavěny na to, aby kolo zastavilo při vyšší rychlosti v požadované vzdálenoti. Je to problém i u elektrokol s elektromotory nad 250W. Zkušenosti s kotoučovkama nemám. Ještě jedna poznámka na Tour de Franc musí všichni závodníci používat ráfkové brzdy a pokud se přejde na kotoučové tak opět budou muset na ně přejít všichni závodníci.