Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podsklepení domu + další dotaz na střechu

Dobré odpoledne, jelikož se chystáme se ženou postavit malý baráček, nakonec jsme nedospěli k statku ale vzhledově hájence, chtěl jsem se zeptat, jelikož moje žena chce sklepení, protože bude dělat marmelády a chce je uskladňovat ve sklepě, to samé tam chce i odkládat brambory, atd...
Velikost by byla asi okolo 10m2.
strop: 1,8m2
V

Další dotaz.:

Jelikož se inspirujeme jednim domem a chtěli bychon ho tak trošku okopírovat, kdybych měl říci pravdu. Žena si vybrala jeden dům a shodli jsme se na něm a teď ho budeme si chtít někde na samotě postavit.. Ten dotaz zní, o kolik je levnější plechová střecha, než obyčejné pálené tažky? :) Děkuji ... A.V.

Pokud se nebude dávat čistě pozinkovaný plech, ale plech s povrchovou úpravou a lisovaný, tak úspora na krytině je malá nebo žádná.
MAXIDEK Velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina SP25 2M604 Cihlová,- 215 m2
KMB BETA Základní taška Elegant Cihlová 195,- m2

Ovšem jelikož je to lehká krytina, tak konstrukce krovu může být ze slabšího řeziva. Můj názor je, že plechová krytina má víc záporů než kladů. Doporučuji na základech a střeše nešetřit. Raději postavit menší, ale kvalitnější bydlení.

MAXIDEK Velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina SP25 2M604 Cihlová,- 215 m2
KMB BETA Základní taška Elegant Cihlová 195,- m2

Takto nelze srovnávat. Krom toho otázka zněla na pálenou tašku, tedy
TONDACH BRNĚNKA 14 Základní taška Režná = 353,- Kč/m2
a když ještě budeme uvažovat obyčejná pálená = bobrovka, pak
TONDACH BOBROVKA 18x38 Kulatý řez Základní taška Režná = 457,- Kč/m2

Na podsklepení je ideální pozemek v mírném svahu - stejně musíte rovnat, takže kus stráně odkopete, a okolní svah vám zaručí relativní tepelnou stabilitu místnosti, nicméně je v tomto případě velmi důležitá pečlivost při realizaci izolací prostor pod úrovní terénu. A nebo prostě postavit sklípek někde bokem vedle domku, ovšem opět zapuštěný do země (alespoň částečně, s překrývkou zeminou).