Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rekonstrukce bytu 3+1

Zdravím kutily,
během tohoto měsíce se snad dočkám a stanu se majitelem svého většího bytu. Mám pár otázek, je to totiž holobyt, takže kompletní rekonstrukce je nutná (podlaha, elektrika, okna, topení). Nikdy jsem rekonstrukci neřešil, tak mám na Vás pár otázek. Dispozičně bych to chtěl řešit, viz příloha - možná nějaký návrh, jak pořešit šatnu, která vlastně bude mít přístup z koupelny. Ale co si nevím vůbec rady, jak se nakupuje elektronika? Koupit vše postupně a vyhledávat přes herueku slevy, nebo zajít do nějakého hyper super turbo marketu a ať mi udělají kompletně elektroniku? Je toho za cca 120tis, tak jestli na tom půjdou dostat nějaké slevy, popřípadě montáž a doprava zdarma?! To samé nábytek, taktéž řešit samostatně v ikea, nebo zajít někam na komplet nabídku? Kuchyň mi udělá kamarád stolař, ale jde o pokoje, obývák,....
Za jakékoliv rady budu velmi vděčný, ať neudělám nějakou botu :)

Tak jen abych toto téma uzavřel a trošku se i pochlubil. Jak je v originálním postu, že jsem rekonstrukci nikdy neřešil, tak podám jen info, jak to probíhalo u mě. Třeba někomu pomůže, popřípadě se inspiruje.

Byt do svého vlastnictví jsem nakonec získal až v srpnu (byl koupen z exekuce a různé průtahy od katastru a exekutora), pak skoro půl roku vyřízení hypotéky, teprv v lednu jsem měl peníze na účtě a začal řešit firmu na rekonstrukci. Tady velký pozor, už jsem měl dohodnutou firmu, ale posléze jsem zjistil, že můžou až v polovině/konec března, což bylo pro mne nevyhovující. Takže jsem našel jinou firmu, která mohla v půli února. Rekonstrukce bude končit před Velikonoci - viz příloha.

Co se týká elektroniky, tak tu jsem vysoutěžil. Oslovil jsem 10 eshopů, včetně nějakých kamenných obchodů u nás ve městě, ať mi navrhnou dané spotřebiče. Vždy jsem napsal co chci a ať mi k tomu navrhnou konkrétní model viz:
- Lednice - kombinovaná (mrazák dole), volně stojící. Šířka max. 60 cm, hloubka + výška co největší, nejlépe černá, nebo tmavě šedá/nerez, nofrost
- Indukční deska - 4 plotny, vestavná, černá
Odpovědělo 6 eshopů a nakonec jsem vybíral ze tří nabídek. Vyhrál datart, který mi navrhl vše v jedné značce elektrolux, navíc poskytl jednorázovou 5% slevu + dovoz a instalaci zdarma. Navíc na produkty, kde mám 5 let záruky mi dal další slevu 6%. Celková sleva z částky 125tis je 15tis + zmíněný dovoz a instalace v 3 patře bez výtahu grátis. Ověřeno přes heruéku, že spotřebiče mají opravdu nejnižší cenu.
Co se týká nábytku, tak budu řešit se stolařem, který bude dělat i kuchyň.

Ty asi pravidelně poradnu už nenavštěvuješ, že. Kozakl je teoretický google všeznáč:-)
Tak dobrá práce, měl jsem to loni taky, dělal jsem to postupně od návrhu po realizaci všechno sám (mimo kuchyně od truhláře na míru-ale podle mého návrhu a instalatérských prací, do toho jsem se vrtat nechtěl) a kromě výsledné kvality (pochvala i od sádrokartonářů za strop, z toho jsem měl strach:-) je samozřejmě poznat i cena, když si člověk dá práci oslovit "pár" firem...U mě byla zajímavá např. myčka nádobí, doporučená prodejní cena 26.990, nejnižší cena v Eshopech 17.000 (v těch bych ji ale ani tak nekoupil), cena pro nás 10.500, ale na těch nabídkách bylo zajímavé, jak v podstatě všichni kopírovali (relativní) výši slev jednotlivých značek, např. na spotřebiče od Siemensu slevu nikdo nedal větší než pár stováků (ale i tak jasná volba)
Koukám že jsi použil na návrh Sweethome...tak jsem si aspoň hezky zavzpomínal na loňský rok, slzící smajlík.

JJ, návrhy a veškeré obíhající věci (statik, projekt,...) a demolici jsem řešil sám - trhání lina, škrábání omítek, futra, umakartové jádro a následný odvoz do sběrných surovin (fuj, ještě teď mi je zle :-) ). Bohužel, mé levé ručičky by toto zrealizovat nedokázaly a hlavně časově bych to nedával, takže to mám dražší.
S tou elektronikou je to pravda, ceny jsou všude +- stejné, ale datart to vyhrál díky jeho přístupu a hlavně se nad tou nabídkou zamyslel. Někdo tam jen naházel věci, co mají v akci a víc neřešili. Navíc zdarma vynesení do třetího patra, to asi taky nikdo moc nenabídne (chudáci chlapi - ale občerstvení dostanou).
Jak ty ses dostal na cenu za myčku o 60% níže, tak to je velký fígl, to bych šel snad i do miele :))

Je z tebe poznat radost z dobře odvedené práce:-)
Na tu cenu jsem se dostal náhodou, už jsem měl vítěze, ale když si byli truhláři zaměřit kuchyň, zmínil se, že jsou schopni to dodat přes jejich dodavatele, tak se nabídl, že udělá nabídku - celkově byla asi o tisícovku nižší než můj vítěz, takže většina věcí mírně vyšší cena, ale ta myčka (3T133) tam vybočovala o dost dolů a truhláři to v rámci kompletace kuchyně osadili.
Jinak nad mentalitou některých prodejců mi bylo šoufl - např. frajer z OKAY mi na férovku napsal, že výrobky (poptával jsem konkrétní)se už neprodávají a přepsal mi spotřebiče ze Siemensu, Bosche a Whirlpoolu(ehm) na Beko a Moru, vůbec mu nevadilo, že např. varnou desku mám zvolenou kombinaci indukce s klasikou, prcnul tam nejlevnější indukci a ještě vítězoslavně napsal, že mi ve výsledku ušetřil peníze.

Mě z Okay jen napsali, ať se za nimi stavím na prodejnu, že to probereme osobně. Když jsem jim napsal, že na toto nemám čas, že mají 14 dní na sestavení nabídky na konkrétní modely a ať to zašlou mailem, tak už se neozvali :).

Ale jinak k té radosti, ta je obrovská. Sice to sežralo o hodně více peněz než jsem čekal, ale už teď jak jdou vidět ty výsledky, omítky, koupelna ta je úplný mazec, obrovská vestavná ložnicová skříň (340*245*55) co jsme se stolařem vymysleli, příští týden už začnou podlahy a radiátory včetně nové mědi ... no jak to finišuje, tak odpoledne si jdu jen tak do bytu, otevřu si pivko a koumám to, jak je to krásné. Navíc na konci června přibude malá Verunka (první), tak se to tak pěkně schází ty radosti života.
Že nejsou peníze? Bydlet máme kde, jíst máme co a jsme zdraví a navíc bydlíme ve vlastním a krásném :) ....