Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokosová pila

Zdrávím

Potřebuji pomoci s výběrem pokosové pily.
Delší dobu již nad ní uvažuji, a nyní ji budou mít v Lidlu. Má někdo s PKS1500 Parkside zkušenost? Ptám se proto, že s Parksidem mám jak velmi dobré zkušenosti(aku-vrtačku), tak ménší spokojenost(přímočarka-řeže lehce pod sklonem,neboť je ve vymezovacích zubech malá vůle... a při dotažení dvou imbusů to kousek dycky ujede. Ale pokud ten sklon není důležitý, tak na ní nedám dopustit), tak mají i fiasko-horkovzdušná pistol(vnitřek se roztopil).

Takovou pilu bych používal příležitostně. Např.na podlahové lišty(styk podlahy a stěny). Nebo na poličky(rovnější a přímější řez oproti přímočarce), na regály(100? řezů do pravého úhlu)do pokoje. Na knihovničku do pokoje. Na dětský zahradní domek(2x2x2m cca). Na pergolu(krom trámů).

Zdá se mi, že ta pila nemá dorazy pro nastavení úhlů. Jsou důležité?
Co třeba přesnost pravoúhleho řezu? Popř.45°?
Jak chodí vodorovný pojezd pily? Není tam vůle?

Měla by pokosová pila mít ještě nějaké další vlastnosti, které tato pila nesplňuje?

Laser beru u věcí z lidlu jak přidanou nehodnotu. Na přímočarce se podle toho řezat nedá, neboť to ukazuje do strany a vodováha s laserovým křížem ukazoval taky šejdrem...

Přidávám odkaz http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?action=showDetai l&id=44343&rdeLocaleAttr=cs

Cena je tam jaká je. Ale pokud bych měl něco připlatit za něco co tam není, tak bych do toho šel.

děkuji moc za postřehy

já jsem si koupil pokosovku bez mžnosti delšího prořezu.tak že jsem limitován těma cca 120 mm.Řeším to ale při větší šířce tak že prkno prostě otočím o 180 st,a holt se musím trefit do řezu.Jinak jak píšete tak ten laser je k ničemu on za denního světla není vidět.Jinak na ty domácí kutilské práce je to dostačující.Uhlové jištění to má a také nastavení pokosu.Řekl bych že i ta cena odpovídá užitné hodnotě.Jsem s ní spokojen.

pořád se snažím nacházet případy, kdy bych pokosovou pilu ještě potřeboval. Je to poměrně dost peněz na to, abych jednou za 2 roky udělal nějaký obrobek...

Během příštího týdne chci udělat podlahové lišty. Když si koupím pokosnici za pár stovek i s pilkou, tak to bude asi taky dobré.

Cirkularku nemám kde složit. A Maflika zřejmě koupím spíše než tu pokosovou pilu na ty ostatní věci. Nicméně už mám tu přímočarku... tak si tak říkám, že když si udělám nějaké vodítko na ní, nebo s ní řezat podel nějaké latě připevněné k obrobku(což mne vůbec nenapadlo před tím.... až v nějaké diskuzi jsem narazil na odkaz takového voditka), tak by ty řezy mohly být pravoúhlé a rovné. A když budu potřebovat 45°,tak pak ta pokosnice. Ale potřeba řezat 45° je u mne minimální.

mám do jara o čem přemýšlet :)

To je celkem jednoduché, pro hodně občasné kutily je asi opravdu zbytečná, ale jinak je hodně užitečná hlavně na přesné a rychlé řezání palubek, prken, .... navíc vám nic tak jednoduše a rychle neuřízne tyto materiály do pokosu-úhlu např. různé podlahové lišty....
Mafl v podstatě stačí, ale pokud často řežete úzké delší materiály, tak na pokosovku nemá.