Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Výměna náplně v propisce

Ahoj, je to asi banální dotaz, ale nikde jsem to na netu nenašel. Kuličkové pero Concorde, stará známá učitelská čtyřbarevná osmihranná propiska. Koupil jsem jí na blešáku, je asi uvnitř zoxidovaná a nechci jí poškodit. Tuhy se vytahují předem? Zkoušel jsem, ale lehce to nejde. Nebo se musí rozšroubovat ten zadní konec? Pak vylejzají střeva. Díky.

Obr. http://www.mojepapirnictvi.cz/762-large/concorde-c lassic-stribrne.jpg

neviem uz. Podozrive je to ze tie pohyblive srandy maju na konci vacsiu dierku, takze tie pojdu vybrat cez nu, ale neviem ci sa to da ze to tam proste zatlacis do tej dierky, ci to potom nejak nevyleze ta jedna napln :)

P.S. mozno ti napise nejaky ucitel co to pouzival intenzivne, ja nepamatam. Ja by som to vypitval cele von a potom by som pochopil ze jak sa to robi (ja som pitval vsetko :-D)

Možná ne čtyřicet, ale někdy v roce 1980 to najednou měli všichni učitelé na základce. Naše vyžraná třídní se v těch barvách speciálně vyžívala. Žákovská mi hrála všemi čtyřmi mastnými barvami, když mi psala poznámky a vzkazy rodičům, ryla to tam s rozkoší, že to bylo čitelné přes půlku všech listů. Jiný si s mechanismem střílel frekvencí 0,5 Hz celé hodiny. Jiný si s tou těžkou kovovou tyčkou klepal všude možně po rukách, do brady, do stolu. Jiný si tu propisku zase válel po stole a po sešitech, po dlaních, prostě to byl pro ně totální fetiš. A pro mě taky vlastně, když jsem ji nedávno začal vídat v bazarech, všechno se mi to vybavilo a už mám doma dvě.
Takže jsem to riskl s trochou násilí a šlo to. Nakonec to muselo být blbuvzdorné, jinak by se to tak dlouho neprodávalo.

Dvanáct černejch loupežníků
zavraždilo kupce.
Vrazili mu nůž do krku
jako ňáký čubce.

Plíce už mu z krku lézou,
játra už se kazí,
chechecheche chachachacha
chechtají se vrazi.