Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí kino

Zravím,
mám docela zajímavý dotaz.
Peněz není tolik a člověk by rád šetřil kde se dá.

Mám doma domácí kino, které má pro mě výborný zvuk, nechci koupit nové. ( Philips DVD Home Theatre System HTS3115 DivX Ultra )

Rád bych využíval to výborné přehrávání zvuku, když chci pustit FullHD film na televizi s 5.1 z domácího kina.

Je tu možnost jak to provést?

Takto vypadá ze zadu http://www.springair.de/media/image/thumbnail/4682 1-2-46821b_1000x1000.jpg

Přenos pomocí HDMI

Děkuju.

Mám doma domácí kino, které má pro mě výborný zvuk, nechci koupit nové.

Tak jestli tohle má výborný zvuk, tak jste ještě neslyšel "výborný zvuk" :-)

Nemá to ani optický vstup, od těch dvou kanálů na vstupu moc neočekávejte.Pochybuji že to má v sobě použitelný dekodér digitálního audia.Takže maximálně propojit přes sluchátkový výstup TV a spoléhat se na to, že tenhle krám něco vyloudí (pokud to umí) .

Dneska tyhle systémy za 5 tisíc korun o velikosti kuchařky slibují kdoví co.Hlavně ne kvalitní zvuk.Asi se ne nadarmo prodávají komponenty, které mají určité parametry pro kvalitní poslech.Ale ne v téhle velikosti.

PS: kolik to má udávaný výkon? Dík za informaci pro pobavení.

Citace z návodu k té věci:

Output power: 500 W
Signal-to-Noise Ratio: > 65 dB (CCIR)
Weight: 2.96 kg

Pravda, může to mít vysoce účinné zesilovače třídy D. Ale spíš ne...
Pokud to nemá optická vstup a HDMI s audio return channel, tak to připojit nepůjde. Řešení - sehnat třeba starší AV receiver s pořádnou konektivitou. Nějaký čas udělá službu i s repráky od tohoto systému a rozhodně z nich vymáčkne víc a lepší zvuk.

Nedá.Za 5 tisíc to bude zas plechová bedýnka o velikosti dvd přehrávače a nevalnou elektronikou.
Začněte pomalu šetřit na kvalitnější receiver a reprobedny, pokud tedy hodláte poslouchat hudbu trochu kvalitně.

https://www.alza.cz/audio-video/hi-fi-komponenty/r eceivery/vicekanalove/5-kanalu/18851667.htm#f&cst= 0&pg=1&pn=1&sc=684

Nějaký kvylitnější repro nebudou na škodu, bral bych Magnat nebo Jamo.

https://www.alza.cz/audio-video/reproduktory/sety/ 18851322.htm

Nebál bych se navštívit bazar s elektronikou.Tam si sestavit něco použitelného.Receiver, repráčky, dvd přehrávač a pro trochu analogu nějaký kazetový deck a gramec.

Před osmnácti lety jsem si koupil sestavu od Technicse za 55 tisíc.Hraje pořád dokonale, přežila troje stěhování a cd přehrávač nebyl nikdy čištěný a laser jede bez problémů.Neměnil bych.Ale až jednou dohraje, půjdu zase do komponent.

Edit: prolezte si inzertní servery, dá se tam koupit trochu zajímavý audio za pár peněz.Namátkou:

http://tv-dvd-audio.megainzerce.cz/hifi-veze-sesta vy/technics-hifi-kompaktni-system-276606.htm#foto

Dobrý den, vidím, že jste v domácích kinech zběhlý. Jelikož jak uvadíte máte doma Sestavu od Technicse, kdy ale nepíšete, zda jej máte propojen s TV. Tak bych na Vás měl dotaz, jelikož mám sestavu Technicse EH 790, kdy mi dost dobře slouží(přes 10 let), ale po koupi nové TV LG 39 L574 S se mi nedaří to propojit, aby to fungoval jako domácí kino. U staré to nebyl problém. Jde to vůbec Moc těmto věcem nerozumím, takže se omlouvám pokud můj dotaz působé poněkud hloupě.

Děkuji za odpověď i případnou radu

Ten Techics, jak odkazuješ je jen stereo a nic moc digitálního do toho nepíchne. Na kino třeba tohle, pro začátek vystačí s těmi repráčky od toho Philipse a postupně může jít dál. Třeba koupí lepších repro, BD přehrávače a podobně. Ale ten AV je základ.
Já jsem třeba koupil za 3500,- Kč 25 let starý zesilovač Sony TA-F570ES a ten mě odhaduji přežije. K tomu na CD/SACD Sony DVP-NS900V (4000,- Kč), na analog Sony TC-K750ES (2500,- Kč). Ještě rádio Sony ST-SB920QS a minidisk Sony MDS-JB920QS. Po cca 4000,- Kč. Repro AQ 611.
Nějaké ty současné výrobky, co vydrží záruku plus pár dní? Ať se jdou vycpat. Za stejně kvalitní nové přístroje bych se nedoplatil, sehnal-li bych vůbec něco.

MOc děkuji za odpověď. Pokud vše dobře chápu, tak ta stará sestava Technics nemá optický vstup/HDMI, tudíž to nelze propojit. A co kdybych koupil pouze nějaký reciever s optikou/HDMI a připjil na to těch 5 repro beden z toho Technicse?Je i nějaký reciever zároveň s DVD,CD a FM?

Hmm Sony za něco stálo tak do roku 1993-1995 snad.Pokaždé když jsem u známého který ma midi věž Sony z roku 1988 tak jsem jak u vytržení. Je krásná a zajímavě hraje.Není to pravé hi-fi i když to tam má napsané, je to malinko upištěné , zvuk trochu vylepšený oproti hi-fi ale dobře se to poslouchá mě , kterému už uši zase tak moc neslouží :) To je daň za to , že jsem nikdy volume nešetřil a říkali mi to.Až budeš starej , budeš hluchej jak poleno.No a už je to tady, starej ještě nejsem sice ale ... :-)