Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malovani - jak na flek od "vytopeni"?

Toz, chystam se po nejake dobe opet vymalovat byt. Nad hajzlikem a nad linkou v kuchyni mam flek od meho "kamarada" souseda, ktery (ten flek ;-)) nejde nijakym zpusobem prelicit, aby to okamzite po uschnuti zas nezacalo prosvitat (je to zrzave a skarede). Cim to napatlat, aby na tom drzel Primalex a nebylo to videt? Je to panelak - takze beton a omitka.

Fleky od čehokoliv se urputně derou ven. Taky mi do baráku chvilku zatékalo a vyrobilo to ohavný žlutý flek. Nešlo to přemalovat ničím, furt to lezlo ven. Musel jsem to otlouct a znova nahodit. Máš panelák, to nebude tak zlé, odrápat štuk a nanést nový. Já to měl na héraklitu, když jsem do toho bacil kladivem, spadlo půl stropu a to si nedovedeš představit těch sprostejch slov, co ze mne vylítalo.

Zkus si koupit savo proti plísním. Je to i s postřikovačem. Po zaschnutí malovat Polarem. Má vysokou krycí schopnost a je dokonce částečně omyvatelný.Měl by zamezit prostupování. Kdysi se to dělalo naředěným bezbarvým lakem a pak Primalex.

Vam vsem patri me nehynouci diky za odpovedi :beer:. Zeptal jsem se v praci malire a ten mi potvrdil to savo (prej to flek vyzere "docista docista"), nasledne pripravek z odkazu strejdy brabence. Az to provedu, prijdu se pochlubit. Jen jeste nekde sehnat plynovou masku (SAVO!!!)...

ale fuj, oškrábat svrchní vrstvu, znovu nahodit a filcákem rozjezdit bys zvládnul! Já to zvládnul taky a to nejsem žádnej stavař. Vem si, kolik toho všeho, těch možností, je v různých Bau....... a není to tím, že by byli lidi tak šikovní, akorát je to dneska už dělaný víc a víc pro blbý...

ono když si to člověk udělá sám, tak to má i tu výhodu, že si leccos odpustí, co by profíkovi neodpustil ani omylem.
Ledaže je v oněch prostorách přítomen ještě nějaký kritický tvor (manželka), pak to zkrátka musí být super po všech stránkách.

Shodou okolností dnes u mě malovala dvě šikovná UKčka a tam, kde jsem měl ve stropě praskliny, to zatmelili a pak přelepili nějakým samolepícím fáčem, který je po zamalování neviditelný.

Možná, že kdyby se na ten flek přilepil, tak by na tom drželo více nánosů barvy...

hehe.. tohle jsem musel ukazat brachovi (malir, naterac). nedalo se jinak a pobavil se stejne jako ja... :-D

no a jaky je vlastne spravny postup? budu se snazit co nejpodrobneji pretlumocit co mi v rychlosti vyklopil

savem rozhodne nic nepokazite, ale urcite navstivte specialni prodejnu s malirskymi materialy a nechte si poradit pripravek k odizolovani skvrn. kazdy renomovany vyrobce ve svem programu nabizi produkty prave pro toto pouziti. dostupnost se muze regionalne lisit podle toho, jake materialy se u Vas nabizeji.

zde u nas je dostupny prostredek na odstranovani skvrn DENIKOL od JUBu

[e06-05.jpg]

POUŽITÍ VLASTNOSTI Nátěr sloužící pro izolaci skvrn vzniklých látkami, které jsou rozpustné ve vodě, jako
jsou např. nikotin, saze, skvrny po zatékání, zbytků mastnoty apod. Barva je ředitelná vodou a bez výrazné vůně. Může se nanášet na všechny pevné, suché a čisté podklady – zejména na štukové omítky stěn a stropů a sádrokartonové desky. Denikol není účinný na plochách natřených izolačními barvami obsahujícími organická ředidla. Na suché ošetřené podklady, se musí nutně nanést ještě jedna nebo dvě vrstvy některé z krycích malířských barev (např. JUPOL). Barva: přírodní bílá
PŘÍPRAVA
ZPRACOVÁNÍ Ředění vodou do 10%, pokud je potřebné. Nanášení štětcem nebo malířským válečkem s delším vlasem v jedné nebo ve dvou vrstvách. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Doba schnutí: ( pro nanášení další vrstvy ) nejméně 24 hodin (při 20°C a 65% relativní vlhkosti vzduchu).
SPOTŘEBA Cca 150 – 400 ml/m2 v jedné nebo ve dvou vrstvách, podle hrubosti a savosti podkladu.
TRVANLIVOST
SKLADOVÁNÍ Nejméně 3 měsíce. Skladovat při +5°C až +25°C, mimo dosah dětí, chránit před přímým slunečním zářením.
NESMÍ ZMRZNOUT!
BALENÍ 5 L

podobne vlastnosti a vyuziti ma i PRIMALEX MYKOSTOP i kdyz k reseni Vaseho problemu neni primarne urcen.
no a v pripade nouze se k odizolovani skvrn da pouzit i obycejna synteticka zakladovka PRIMER, nejlepe bila. ale opravdu jen v nouzi nejvyssi.