Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malovani - jak na flek od "vytopeni"?

Toz, chystam se po nejake dobe opet vymalovat byt. Nad hajzlikem a nad linkou v kuchyni mam flek od meho "kamarada" souseda, ktery (ten flek ;-)) nejde nijakym zpusobem prelicit, aby to okamzite po uschnuti zas nezacalo prosvitat (je to zrzave a skarede). Cim to napatlat, aby na tom drzel Primalex a nebylo to videt? Je to panelak - takze beton a omitka.

hehe.. tohle jsem musel ukazat brachovi (malir, naterac). nedalo se jinak a pobavil se stejne jako ja... :-D

no a jaky je vlastne spravny postup? budu se snazit co nejpodrobneji pretlumocit co mi v rychlosti vyklopil

savem rozhodne nic nepokazite, ale urcite navstivte specialni prodejnu s malirskymi materialy a nechte si poradit pripravek k odizolovani skvrn. kazdy renomovany vyrobce ve svem programu nabizi produkty prave pro toto pouziti. dostupnost se muze regionalne lisit podle toho, jake materialy se u Vas nabizeji.

zde u nas je dostupny prostredek na odstranovani skvrn DENIKOL od JUBu

[e06-05.jpg]

POUŽITÍ VLASTNOSTI Nátěr sloužící pro izolaci skvrn vzniklých látkami, které jsou rozpustné ve vodě, jako
jsou např. nikotin, saze, skvrny po zatékání, zbytků mastnoty apod. Barva je ředitelná vodou a bez výrazné vůně. Může se nanášet na všechny pevné, suché a čisté podklady – zejména na štukové omítky stěn a stropů a sádrokartonové desky. Denikol není účinný na plochách natřených izolačními barvami obsahujícími organická ředidla. Na suché ošetřené podklady, se musí nutně nanést ještě jedna nebo dvě vrstvy některé z krycích malířských barev (např. JUPOL). Barva: přírodní bílá
PŘÍPRAVA
ZPRACOVÁNÍ Ředění vodou do 10%, pokud je potřebné. Nanášení štětcem nebo malířským válečkem s delším vlasem v jedné nebo ve dvou vrstvách. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Doba schnutí: ( pro nanášení další vrstvy ) nejméně 24 hodin (při 20°C a 65% relativní vlhkosti vzduchu).
SPOTŘEBA Cca 150 – 400 ml/m2 v jedné nebo ve dvou vrstvách, podle hrubosti a savosti podkladu.
TRVANLIVOST
SKLADOVÁNÍ Nejméně 3 měsíce. Skladovat při +5°C až +25°C, mimo dosah dětí, chránit před přímým slunečním zářením.
NESMÍ ZMRZNOUT!
BALENÍ 5 L

podobne vlastnosti a vyuziti ma i PRIMALEX MYKOSTOP i kdyz k reseni Vaseho problemu neni primarne urcen.
no a v pripade nouze se k odizolovani skvrn da pouzit i obycejna synteticka zakladovka PRIMER, nejlepe bila. ale opravdu jen v nouzi nejvyssi.