Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký použít hever pro zvednutí felicie a kam ho umístit? (trochu shnilé prahy)

Dobrý den, až doteď jsem auto zvedal origo heverem, který tam byl dán už od výroby. Ale prahy jsou už na tom špatně a až po výměně kol odpadne ten strach ze selhání "prahu". Mám v plánu pořídit si jiný hever, kterých bych nechal v garáži i na jiná auta. Představu mám asi klasickou panenku (ale asi se tam nevleze), nebo také hydraulický pojizdný zvedák.
Máte prosím nějaké konkrétní rady a zkušenosti, jaký zvedák koupit? Je to věc "až do smrti", tak nechci žádný šméčko. A za co ji mám zvedat, když ne za prahy.

Děkuji za odpovědi a konkrétní ověřené hevery.

Děkuji za odpovědi. Asi se rozhodnu ale pro ten pojizdný hydraulický. Na cestě si kolo vyměním klasickým heverem, co mám v autě. (mám tam dva, kdyby náhodou jeden zajel do prahu :-) )

Díky za rady. Ted hledám na netu nějakej konkrétní, ale spousta lidí mi radí koupit si nějaký ten z Lídlu za 500 Kč. Nevím, jaká to je kvalita, ale nechci platit víc za nějaký šmejd. Nemáte nějaký konkrétní typ?

Ten z lidlu uplně bohatě stačí, doma mám taky takovej. A feldu jsem s tim taky zvedal, přesně jak pisou ostatní, vzadu za spodek tlumice a v predu jsem to daval na rameno co nejbliže kolu. Ja mel teda feldu po FL a tam se v predu moc nevesel na vysku, ale slo to. Hlavně ho nepouzivej na prahy, znicej se.

Tak jsem zakoupil tento pojízdný hever,práce s ním ok až najedno.Pri zvedání předků auta kde je větší váha sjede hever tak o 2cm a pak drží. Používám samozřejmě podložky, je tohle vlastní hydraulickemu heveru a třeba s tím počítat a nebo je to na reklamaci?

Abych odpověděl k dotazu. Na předku bych zvedal za ramena ( číslo 8 ) a na zadku kdekoliv na nosníku. Záleží kam přesně se dá dobře dostat z heverem a jaký je k tomu přístup. Pokud i tyhle věci jsou tak rezatý, že to nevydrží, tak už jedině zvedat hydraulickou rukou a šup do šrotu :-)

Spodní část auta je co se týká rezu v pohodě, místa na prazích, které byly prokvetlé jsem nechal vyvařit a v pohodě to prošlo i technickou. Mě se spíš jednalo o to, že se mi nechce moc riskovat proboření těch prahů, kdybych to měl zvedat podle manuálu. Jinak zvedání auta ani moc neplánuji, jen jsem se preventivně ptal, kdybych měl třeba defekt a musel měnit kolo. Díky moc za radu!

Já bych především řešil ty zrezlé prahy. Viděl jsem auto po havárce (snad se nikomu nic vážného nestalo) co předek a zadek držela u sebe jen střecha. A taky jsem byl jednou na STK kde neměli montážní jámu, ale zvedák. Tak tam najelo auto, podkládali ho dřevěnými trámky, aby se při zvedání rozložila síla, zapnuli zvedák, zvedák i s trámky se zvedal a auto pořád stálo na místě, akorát ty trámky se do něj prolamovaly.