Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrada suciastok

Nazdar. Potrebujem poradit ohladne nahradenia sucistok v schemach:

http://elektroworld.info/modules/Forums/files/sstc_ schema_konec_162.gif

http://elektroworld.info/modules/Forums/files/sstc_ schema_budic_audio_169.gif

Presnejsie tieto suciastky:
1. 4046N staci dat klasiku cmos 4046 ?
2. nejaky IC2A,IC2B atd : 4584N - to netusim co je.
3.zenerka D1 : 3V9
4.T1,T3: KSY21 a SBX29
5. co je za cudu to hore vlavo kde je provod 12 V ? IC1P a IC2O ? A tie hodnoty 16/8 a 7/14 ?
Druha schema:
1.D1: MUR860
2. IC1: MAA436.

Diki za pomoc.

K bodu 5 (patrí k druhému obrázku)

IC1P a IC2O ? A tie hodnoty 16/8 a 7/14

Takto je v schéme rozkreslené napájanie integrovaných obvodov (IO). Konkrétne IC1 a jeho napájanie "P" Niektoré programy napr. Eagle takto majú tvorené knižnice súčiastok. A hodnota 16/8 (7/14) nie je hodnota, ale číslo "nožičky"/pinu toho konkrétneho IO.

No tak teď si mě zastihl v nesprávné chvíli zrovna když si reorganizuju svý katalogový hromady. No snad ti někdo jiný poradí, ale proč si to neobjednáváš z internetu? maj tam úplně všechno stačí napsat součástku do google a ono ti vyjede pár firem u kterých si to můžeš objednat. tak se zatim omlouvám:-/, jo a v předešlém příspěvku jsem napsal chybu místo KSY82 tam má být KSY81:-[ takže ještě že ho neměli.

Ještě nemám kompletně reorganizovaný katalogy, ale něco jsem našel:
PN3640- ten by vyhovoval dobře, ale nevim jestli ho seženeš.

2N3640, 2N4209, 2N4313- no nejsou tak výkonné snad vydrží, doporučoval bych je jen v nouzi.
A ty hovada v tom elektru, kde to kupuješ nakopej do prdele, vždyť tam nic nemaj, JAK SI TO PŘEDSTAVUJOU 3-[. No já bych se jim podíval na zoubek. Měl by sis najít lepší elektro, nebo po tom internetu.;-)