Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vysušení mokrého sklepa pomocí systému Drypol

Zdravím kutilové, našel jsem na internetu tento přístroj na vysoušení zdiva pomocí elektroosmozy. Chtěl bych slyšet Vaše případné zkušenosti či názory. Děkuji!

Prostor k vyjádření dostaly obě strany, nyní tedy toto letité téma zamykám.
Pokud si chce některá z firem u nás dělat reklamu, nechť nás kontaktuje na e-mailu: info@poradna.net (Kurt)

Výrobce, či prodejce má na to dobře nastavenou cenu.
Přesně podle pravidla, "za blbost se platí".

Kdyby ta krabička na odstranění vlhkosti opravdu fungovala,
tak by za to vynálezce jistě obdržel Nobelovu cenu
za fyziku.
Ušetřilo by to miliardy, vynakládané na odstranění vlhkosti
podřezáváním budov, zarážením nerezových plechů, chemických
zábran a podobně.
Ale dobře "odborně a vědecky" udělaná reklama zblbne hodně
lidí. :-)

věhlasného počernického přípravku Horp

To si pamatuju, jak ti blbci stáli frontu na to před vysočanským nádražím celou noc. Jsem tenkrát chodil ve 23 hodin na vlak z odpolední směny, tam už bivakovali desítky lidí na přípravek zcela na hov***. Vyráběla to tenkrát Triga Horní Počernice (Horp - HORPočernice), to byl podvod století...

Mnozí to zesměšňují a odsuzují uživatele jako "hlupáky".....ale já mohu uvést i vlastní zkušenost.
Máme starší RD postavený někdy kolem r.1930, potom v roce 1970 byla dělána přístavba. Jako snad u všech těchto obdobných RD se objevily problémy s vlhkostí vstupující do starého zdiva ze základů.
Tím, že je RD trvale obydlený, je i prakticky nemožné udělat "pořádná" opatření a nové izolace atd. Komplikuje to i fakt, že vlhkost je problémem především u zdí původní stavby, které ale po přístavbě už nejsou jen "obvodové vnější", ale i vnitřní a bez kompletního vystěhování přízemí a vybourání podlah je to neproveditelné.
Ale něco jsme s tím udělat chtěli, tak jsme zkusili právě Drypol systém.
Jsem přirozeně nedůvěřivý a tak jsem i toto, na základě protichůdných informací, bral spíše jako takový pokus.
A musím řící, že jsem pozitivně překvapen.
Ze zdí původní stavby, kam proniká vlhkost ze základů, ta vlhkost po čase opravdu ustoupila.
Nemohu samozřejmě tvrdit, že je to zásluhou Drypolu, nemám to jak ověřit, ale žádné jiné zásahy jsme nedělali.
Firma nabízí po roce i kontrolní měření vlkosti zdiva, ale to jsme ani nepotřebovali.
Tam, kde dělali sondy před montáží, byly vzorky z některých kritických míst opravdu vlhké i na pohled a pohmat bez měření......měření to jen potvrdilo.
Nyní jsou tato místa prakticky suchá.
Čas ukáže, co to bude dělat dál, ale já mohu potvrdit, že u mě ten systém funguje, jestli to tedy nevyschlo samo od sebe, ale o tom pochybuji, když to byl mnohaletý problém, který se stále jen zhoršoval, jak degradovala původní nekvalitní izolace.
Nejsem žádný odborník, co se týká takovýchto systémů a teorií či jejich praktického ověřování. Informace jsou velice protichůdné, kdy jeden "odborník" tvrdí, že to funguje a jiný zase, že je to nesmysl........každý to vědecky vysvětluje po svém.......
Já to jako "pokus" vyzkoušel a jeví se to jako funkční.

No, jak už jsem tady psal, celosvětově se vynakládají miliardy, na sanaci vlhkých budov, památkových objektů a podobně.
Používají se nákladné způsoby podřezávání, vrážení plechú a podobně.
Stojí to spoustu peněz a navíc někdy hrozí i narušení statiky budovy.
Kdyby opravdu stačilo někde zastrčit do zásuvky zázračnou
(jistě počítačem řízenou) krabičku, a bylo by po vlhkosti, získalo by to velmi brzy a zásluhou celosvětový věhlas.
Též, jak se domnívám, by si autor vysloužil Nobelovu cenu za fyziku.
Proč se ale dosud tak nestalo??
Zřejmě proto, že účinek je asi tak dokonalý, jako u podobného zařízení, kde se namotá několik závitů vodiče okolo vodovodní trubky a stejně zázračná krabička způsobí dokonalé odstranění vodního kamene.
Nebo, jak zde bylo zmíněno, magnetizér paliva v autě. Krabička na odstranění jaderné energie ze zásuvky taky nemá chybu. Dokonce jsem viděl krabičku do zásuvky zapalovače, šetřící palivo... A lidi platí...
Jen příklad. Dům mojí sestry, není izolovaný. Po dlouhá léta byla na zdech patrná vzlínající vlhkost. A ejhle poslední dva roky se vlhkost zcela ztratila. Bez jakékoliv úpravy. Jak je to možné, ani zázračná krabička tam není.
Vysvětlení je prosté. Poslední roky, jsou mimořádně chudé na srážky, jak dešťové, tak sněhové. Vodohospodáři se potýkají s nedostatkem vody, jak povrchové tak spodní. Důsledek? Celkově poklesla hladina spodních vod, tím ale také vzlínání do zdí budov a zdi vyschly.
Nazrála vhodná doba, na praktické "dokázání" účinnosti zázračných
krabiček.. :-) Lze ale předpokládat, že některé roky budou opět srážkově bohaté. Ale do té doby, na základě "prokázané" účinnosti, bude možná hodně krabiček prodaných.
A teď jdu vymyslet krabičku na snížení vysokého krevního tlaku.
To tu možná ještě nebylo a prášky jsou drahý. Jen musím vymyslet napájení lithiovým článkem, aby to šlo nosit v kapse. Blikající dioda bude nezbytná. :)):beer:

Ta možnost, že vysušení dříve vlhkých zdí, je docíleno jen tím, že je prostě "sucho", mne samozřejmě také napadla. A samozřejmě to ani nemohu vyloučit, jak už jsem psal, až časem se ukáže více.
Ale na druhou stranu musím k tomu "suchu" říci, že náš dům stojí v mírném svahu orientovaném severovýchodně,a v takových podmínkách, že vlastně pod náš a sousední tům přirozeně stéká srážková voda z prakticky celého toho svahu, dokonce i loni, když soused, také mající problémy s vlhkostí, udělal sondážní výkop u zdi RD, se mu v hloubce kolem 1,3m už ve výkopu začala dělat hladina povrchové vody........zatím prostě nepozoruji, že sušší poslední roky, by měly nějaký významný vliv na povrchovou vodu v okolí našeho RD.

No v tom případě se asi jedná skutečně o zázrak. Asi jako u homeopatie, kdy samotní homeopaici uznávají, že v přípravku není ani jeden atom léčivé látky. Ale záleží na tom, kolikrát se s lahvičkou
klepne o koňskou houni.
Přesto pochybuji, že pokud se se suchem potýká celá republika,
že by se to právě Vašemu domu vyhnulo.
Možná, v případě většího množství srážek, by se voda neobjevila v metru třiceti, ale třeba v šedesáti centimetrech, kam zasahují základy.
Ale věř a víra Tvá Tě uzdraví, jak se říká.
Nikoho od nákupu nezrazuji, jen píšu svůj názor.
Jak jsem psal o domu sestry, tak ten je v nízkopoložené rovině, a vedle je studna, hluboká asi osm metrů. Dlouhodobě tam byla voda asi čtyři metry od vrchu. V poslední době je tam voda sotva na dně, což svědčí o vyschnutí povrchu a poklesu spodní vody do značné hloubky.
O to víc bych se divil, kdyby k tomu nedošlo na svahu, kde voda přirozeně vsakuje do větších hloubek.
Tak jen ještě jednu perličku pro pobavení, na téma krabiček.
Moje švagrová, na základě "mnoha spokojených ohlasů" si objednala krabičku do zásuvky, na odstranění škodlivých zón. Přijeli dva borci od známé léčitelské firmy. Shodou okolností jsem byl přítomen. Zařízení sestávalo z krabičky do zásuvky, asi pěti metrů vodiče se dvěmi svorkami. Borci zařízení namontovali tak, že krabičku zapnuli a na ni svítila červená kontrolka, značící špatné zóny. Potom svorky asi metr od sebe napojili na trubku od topení. Červená kontrolka zhasla a rozsvítila se zelená. -- Vidíte, už to funguje!
Potom švagrová šla s borci do kuchyně jim udělat kafe. Já, šťoura, jsem zatím vzal šroubovák a otevřel krabičku. Jednalo se o velmi nebezpečný adaptér z tržnice, kde byl sekundár namotán na primáru bez vložené izolace. Doplněný byl o dva odpory a dvě svítivé diody.
Funkce je jasná. Nechal jsem to otevřené na stole, ať mi to vysvětlí.
Blekotali něco o tom, že já nevidím ten proud energie stoupající k nebesům, to že vidí jen jejich léčitel, který tomu sílu udělil.
Přesto, po nátlaku vrátili již vyinkasovaných 1500,- a vypadli.
Ale mám obavy, jestli mě za to nezačarovali... :-D:puff:

Předem podotknu, že problém s vlhkostí v baráku nemám, a na zázračnému přístroji nevěřím. Jen chci říct, že ne všichni trpí nedostatkem spodní vody. Mě i loni v létě na stavbě hospodárky (20m od baráku) zapadl bagřík, když se asi na 14 dní vlivem kopání základů narušila drenážní hadice. Po její opravě a napojení dalších mi do potoka odtéká voda stále, sucho nesucho. Takže někdo vodu má, ikdyž o ni nestojí :)

Zdravím,

přátelé, je dobré nesoudit, pokud skutečně technologie nepoznáte. Firma má na webu mnoho referenčních staveb včetně dokladů protokoly. To je dokladem,že systém funguje - ať si o něm laikové myslí co chtějí. Jsem příznivkyně moderních technologií a můžeme být vděčni, že existují lidé, kteří se na jejich vývoji podílejí.

Děkuji,

Šťastná

Dobrý den, paní Šťastná, přeci si firma na stránky nedá zprávu o tom, že to nefunguje. To určitě ne. V protokolech je vždy uvedeno, co potřebuje prodejce mít, aby mohl prodávat.
Chválím Vás, že máte ráda moderní technologie, ale toto je stará technologie, jen oprášená.
Pokud by tento přístroj fungoval jak výrobce udává, proč máme tolika státních a kulturních památek vlhkých. Stačí jednoduchý přístroj a je po vlhkých stěnách.

Přeji jen hezké dny.
Milan

Byl jsem na semináři o nových technologiích a mimo jiné tam informovali o "přetlakové" metodě řízeného větrání s nově vyvinutým revolučním ionizátorem, který je schopný vytlačovat vlhkost z prostoru, nebo taky třeba udržovat vlhkost ve vodě ve vnitřním bazénu a nepouštět ji do místnosti - pak se u bazénu prý dá třeba sušit prádlo. Asi jim to nějak funguje, například v hrobce Gryspeků, kde po nepovedené rekonstrukci okolí plesnivěly mumie, už prý mají vlhkost pod kontrolou...
Bez záruky, vzhledem k některým jiným technologiím, na tom semináři prezentovaným, by to mohl taky být další adept na "bludný balvan"...
Takže technologie možná už o chlup od roku '71 pokročila...

Vážení, já jako výrobce a prodejce systému DryPol, majitel společnosti Elektrofyzika s.r.o. k tématu diskuze mohu říct jen jedno: jsme s naším přístrojem na trhu 9 let s více než 3000 instalovanými a vysušenými stavbami. Jak by bylo možné 9 let prosperovat s nefunkčním zařízením? Mezi naše trvalé obchodní partnery patří např. Policie České republiky, Státní zastupitelství ČR, Česká Spořitelna, Stát ČR a mnoho měst a obcí. Negativně zatvrzelé příspěvky o nefunkčnosti přístroje DryPol jsou tedy dnes již úsměvné. Jedním z našich partnerů je zmiňovaný Ing. Balík, se kterým již delší dobu spolupracujeme. máme od něho několik doporučených a instalovaných staveb. Není nic snadnějšího než si tyto všechny skutečnosti ověřit. Michal Macháč, jednatel Elektrofyzika s.r.o., Vavřinec 89, 679 13, IČ 03054721