Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit dusičnanů ve studni?

Nechal jsem si nedávno udělat test pitné vody ve studni a výsledek je nevyhovující ve dvou faktorech:
1) Dusičnany nad povolenou max. hranici
2) Hořčík pod povolenou min. hranici

Co s tím? Jak snížit dusičnany a zvýšit Hořčík?

[voda.jpg]

Popř. myslíte, že se kvalita vody bude během roku měnit a mám si nechat otestovat vodu ještě např. v létě?

Horcik bych neresil. Limit je v toleranci(nejistota mereni). Mozna bych si obcas koupil magnezii nebo horcikovy sumaky - ty stejne piju jako prevenci kreci, ale neni treba to prehanet, 1-2x tejdne a v pohode.
Dusicnany jsou horsi. Pro dospelyho cloveka takovahle voda nebude velkej problem(nejspis zadnej), ale pro maly deti to muze bejt dost spatny. Jinak dusicnany jsou obvykle zpusobeny splachem z poli, kde se hnoji. Jaka je v tomhle situace v okoli?

Zkus se zeptat třeba v té laboratoři nebo někde na hygieně,jak velký je to problém při stálém užívání.Ale určitě se voda pít dá(kromě kojenců a malých dětí).Ale existují obce s vlastními studnami,které mají vyjímky vždy na pár let kvůli překročení limitů,protože jinou vodu prostě nemají.Dusičnany mohou vznikal i rozkladem organických nečistot ve studni,nejsou tam třeba nějaké zbytky dřeva nebo napadané listí?V tom případě vyčerpat a vyčistit.

V laboratoři defakto řekli, že výsledky dopadly docela dobře i když nevyhovují té vyhlášce. Na ty dusičnany poradili, ať se kouknu na internet na nabídky instalace nějakého filtru, ale to jsem koukal na internetu, že je to docela drahé, tak mě zajímá, jestli to lze vyřešit nějak přímo ve studni? V laboratoři řekli, že přímo ve studni lze řešit jen bakterie a ty mě dopadly dobře. Co jsem koukal na internetu, tak ty dusičnany prý způsobují rakovinu, zvláště u dětí je to nebezpečné. Převařením vody se prý dusičnanů také nezbavím. Také řekli, že tam je docela hodně Vápnínku a že je voda proto tvrdá, ale že tohle vyhlášce nevadí.