Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka AEG Chyba ,20

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu,máme myčku AEG Favorit 64850 která ukazuje chybu(,20 problém s odtokem odpadní vody) podle manuálu je to buď zanesený odpad nebo špatně položená hadice.Zkoušeli jsme tedy vyčistit hadici ale nikde nebyla žádná nečistota a ikdyž jsme tam nalili cca 3-4litry vody a spustili program, myčka bez problémů vodu vyčerpá ale potom přesně čtyři minuty čerpadlo jako by jelo na prázdno začne hlásit již zmiňovanou chybu ,20 a tím to končí.
Za každou radu budu vděčná.

Pravdepodobne bude vadný snímač hladiny vypušťanej vody a čerpadlo nevie kedy vypnúť a je nastavené na istý poistný čas a po uplynutí toho času sa vypne a ohlási chybu,na práčkach k nemu ide hadička,či tá nebude zanesená,neviem ako je to na myčke,no princíp bude asi rovnaký.

JJ, jak píše Slavco31, tím bych začal ... možná bude stačit vyčistit - zanešené filtry či vývod do spínače úrovně vody v jímce pod těmi filtry ...

Vyndejte dole z myčky oba filtry a důkladně je umyjte.
Tedy tento:
http://nahradnidily.electrolux.cz/product/50297774 007/Centrální+odtokový+filtr+myčky+nádobí
i tento:
http://nahradnidily.electrolux.cz/product/15269000 04/Filtr+z+nerezové+oceli+pro+myčky+nádobí

v otvoru pro tyto filtry je jímka, vypadá takto, jukněte na druhý obrázek na stránce:
http://nahradnidily.electrolux.cz/product/15279550 31/Kompletní+odpadové+potrubí+myčky+nádobí
Je na dně jímky po vyčerpání vody, kdy to hodí tu chybu, víc zbylé vody, než milimetřík ?

V té jímce jsou dva plastové vývody na hadičky ke spínačům úrovně vody. Nás zajímá ten spodní na tom druhém obrázku jímky (ten horní je pro bezpečnostní spínač, kdyby první byl vadný, jistí to ten druhý). Podívejte se dovnitř jímky, jestli tam nejsou nějaké nečistoty, které by přicpávaly ten spodní vývod na spínač úrovně vody a bránily tak RYCHLEMU/RAZNEMU odtoku vody při vyčerpávání vody. Je tam malé nerezové sítko, to musí být čisté. Je bohužel špatně přístupné. Pořádně tu jímku vevnitř umyjte v místě toho vývodu (lze použít i deci neředěného octa a nechat ho přes noc působit, pokud máte tvrdou vodu a mohl by tam být vodní kámen na tom sítku a přicpávat ho).

Pokud toto nepomůže, uživatelská svépomoc končí. Volejte opraváře ...

... nebo pokračujte dále takto:

Vyzkoušejte při zavřených dvířkách myčky servisní mód viz příspěvek Al2, 02.02.2015 23:57 výše.
Zajímá nás zejména, zda uslyšíte při kroku 7 to vyvíjení páry (obvod spínače úrovně vody se, pokud vynecháme řídící elektroniku, elektricky uzavírá přes topné těleso, jeho termostat a přes odrušovací kondenzátor ve zdroji myčky). Pokud topné těleso odešlo, může se to projevovat i jako problém spínače úrovně vody a tedy chyby 20).

Napište sem, jaké chybové kódy myčka prozradila a jak se chovala při krocích 5, 6, 7.

Pokud si navíc troufáte myčku lehce odstrojit (?), pojďme ověřit, zda je spínač úrovně vody OK (předpokládejme prozatím, že všechny kablíky jsou na svém místě a mají OK kontakt. Spínačem začněmež).

Myčku vypněte z elektriky, sundejte přední dolní a pravý boční plech.
Dole uvidíte tu jímku, šoupněte pod ní nějaký mělký plech či talíř a vykloňte ho ven, aby vytékající voda nenatekla dovnitř do spodku myčky, ale ven.
Z jímky kromě jiného vedou dvě průhledné hadičky, u té spodní povolte rukou svorku a hadičku vytáhněte. Vyčistěte to malé sítko v jímce, které uvidíte v otvoru po hadičce.
Foukněte mírně do hadičky, měli byste slyšet sepnutí tohoto spínače hladiny vody zasunutého do kabinetu na pravé straně myčky (jsou tam dva, zajímá nás ten černý, ne oranžový):
http://nahradnidily.electrolux.cz/product/15281890 28/Hladinový+tlakový+spínač+myčky+nádobí
Když přestanete foukat a uvolníte hadičku, mělo by to opět ihned slyšitelně cvaknout. Pokud ne, je spínač na výměnu.

Pokud to cvaká i při mírném foukání a uvolnění hadičky, změřte (myčka je stále vypojená z elektriky !) voltmetrem přepnutým na měření odporu/pípák, zda se při tom foukání / cvakání přepíná správně i propojování těch tří kontaktů na spínači mezi sebou (viz druhý obrázek z toho linku hned výše, očíslujme si je z kteréhokoliv kraje jako 1,2,3). Elektrický odpor mezi středním (2) a krajním (1) musí být nulový (spojeno), zatímco mezi středním (2) a tím druhým krajovým (3) nekonečný/rozpojeno. Pak foukejte dlouze do hadičky a musíte uslyšet to cvaknutí a situace se musí po dobu tlakování hadičky foukáním obrátit - tedy spínač musí spojit kontakty 2-3 a kontakty 1-2 musí být rozpojeny. Jinými slovy, funkční spínač se chová jako kolébkový přepínač - ten "základní" vývod spínače má být bez tlaku vodivě spojen s právě jedním vývodem a pod tlakem má být vodivě spojen právě jen s tím druhým vývodem. Jenom doufám, že si pamatuju správně, že ten "základní" je opravdu ten střední (2) - ale to ověříte tím pípákem (pokud by ten základní byl na kraji, tak prostě musí foukání přepínat propojení mezi těmi zbývyjícími dvěma).
Pokud se takto spínač nechová, je vadný. Pokud pro měření budete potřebovat ten spínač vyndat ven, jde to jeho vytažením směrem nahoru z toho plastového kabinetu na pravé straně myčky, je tam jen volně zasunut zeshora (bez sundání pravého bočního plechu myčky se tam nedostanete).

Vraťte zpátky hadičku na spodní vývod jímky a pořádně zajistěte svorkou, musí to pořádně těsnit.
Dejte sem vědět, pak uvidíme, jak dál.

Ahoj,

Aha, oprav si - nemas typ 64850, ale Fav4in1.

ten spinac tlakovy pises, že je OK, predpokladam tedy, ze jsi jej zkousel profoukavat a meril a je OK (spina a vypina pri tlakovani a uvolňování) a i spina pri vyple mycce z elektriky kontakt (odpor nekonecno-rozepnuty bez vody / odpor nulový - sepnuto pri rucnim naliti vody do mycky).

tech 26 minut je podivných, čekal bych 2 pokusy o vycerpani trvající 120 sekund kazdy.
Mycka si muze myslet, že je zaplavena a nepovoli nic jineho, nez vycerpavani.

Zkus toto:

A) zresetuj stavajici program stiskem druheho a tretiho tlacitka pri zapnute mycce pri tom odcerpavani. Pak zvol znovu nějaký program myti a spust jej. Asi nepomohlo predpokladam.

B) pri mycce vytažene z elektriky oddelej ten predni dolni panel, neni na dne mycky na spodnim plechu voda ?
melo by tam cidlo uniku vody a polystyrenovym plovakem. Je v suchu ? Zahybej s tim plovakem, jestli není zasekly. Nekdy pomaha pak naklonit mycku na par minut dozadu v uhlu cca 45 stupňů k odstraneni zavady (kdy mycka blokuje napouštění) a resetu cidla. Mycku zase zapni a zkus znovu nějaký program.

C) Spust se zavrenymi dvirky mycky ten servisní diagnosticky mód, jak jsem popisoval vyse. Preskoc prvnim tlacitkem krok 4, krok 5 nech bezet 20 sekund a prejdi na 6.krok, jestli mycka zacne napoustet. Dej vedet chybove kody. Sedmy krok (spusteni topeni) bez napustene vody nespoustej, pokud by ses "umackl" a hupla Ti tam sedmicka, vypni mycku - tim z toho servis modu vyskocis. Vyzkouset ji samozrejme muzes, ale nalej do mycky nejdrive vodu do plna.

Ahoj,

s tím typem se omlouvám mel sem jiné papíry už mi to taky došlo ale k věci,

bod A jsem zkoušel několikrát bez ůspěchu
bod B mě taky napadl jenže pod myčkou je sucho ale pro jistotu jsem to čidlo vyzkoušel taky nic

teď jdu na bod C a dám vědět.

Takže při servisním modu mě to hodilo jako první chybu ,20 pak ,70 a nakonec ,20 bohužel tu 70tku nemám v manuálu tudíž nevím co to může znamenat.

A taky mám pocit že všechno dle Tvého manuálu fungovalo krom bodu 6 kdy se měla napouštět voda tak nevím že by přívodní hadice?

Pokud pri kroku 6 nenapousti, zkontroluj elektromagnetickej napousteci ventil. Pokud mas hadici s aquastopem, je to takova krabička hned u kohoutku privodu vody. Pokud bez aquastopu, je uvnitr mycky hned za vstupem napousteci hadice do mycky. Jde na nej pri kroku 6 napětí (melo by jit, pokud tlakove cidlo nehlasi "mycka plna vody") ?

P.s. chyba 70 je chyba na teplotnim cidle nebo zavada elektroniky.
p.p.s: fakt jsi promeril, jak spina to tlakovy cidlo v zavislosti na naplneni vodou ?

Fajn, gratuluju a rado se stalo :-)

P.s. ... vidíš a mohl sis usetrit nervy a to topné těleso měnit hned po první radě ;-) viz:

"Vyzkoušejte při zavřených dvířkách myčky servisní mód viz příspěvek Al2, 02.02.2015 23:57 výše.
Zajímá nás zejména, zda uslyšíte při kroku 7 to vyvíjení páry (obvod spínače úrovně vody se, pokud vynecháme řídící elektroniku, elektricky uzavírá přes topné těleso, jeho termostat a přes odrušovací kondenzátor ve zdroji myčky). Pokud topné těleso odešlo, může se to projevovat i jako problém spínače úrovně vody a tedy chyby 20)."

Tož at vam myčka slouzi dalsich 6 let :-)

Mam podobny problem, ale so vstavanou umyvackou Electrolux.
Vodu vypusta a zostane par minut aj naprazdno (v roznych fazach programu) az kym nezacne pipat chybova hlaska.
Spociatku stacilo precistit vylevku na dne bude octom, alebo inym pripravkom, ale po case uz nikdy nedokoncila umyvanie a vzdy sa zastavila vtedy, ked vypustala vodu po hlavnom teplom umyvani (ked ju otvorim, vyvali sa horuca para), ak by to fungovalo, potom by nasledovalo cca 30 minut ticha (zrejme susenie) a potom finalne vypustenie a koniec programu.
Vsetky hadicky su ciste a priechodne. aj som ich prefukal.
Skusal som kuknut na hladinovy spinac a je to analogovy - su tam tri kontakty 5V, GND, OUT, skusal som merat, pipat, to nic nedavalo, ked som skusil napojit aspon 4.5V bateriou a merat vystup, tak tam bolo na vystupe stale cca 1.5V bez ohladu na to, ci som fukal, ci nie, tak som kupil novy spinac a cuduj sa svete, kym prisiel novy spinac, umyvacka fungovala ako nova a aj este tyzden po jeho doruceni...
Ked sa to zacalo znovu, tak som ten spinac vymenil a vsetko OK... ale vydrzalo to len cca mesiac a pol.
Znovu to iste... po horucom oplachu uz neprestane vypustat a potom pipa. Niekedy pomoze vypnut ju a po pol hodine, ked sa ochladi, tak uz to po zavreti dvierok dokonci...
Je mozne, ze bola chyba inde ako v tom spinaci a odpalilo mi to aj ten novy spinac? Alebo studeny spoj. Alebo je tam este nieco ine... Premyslam nad predoslym prispevkom, kde sa spomina, ze ten spinac je napojeny cez termostat a spiralu ohrevu, pokial si pamatam dobre, ci nemoze byt chyba niekde tam. Ale preco po vymontovani spinaca a namontovani naspat to isty cas funguje (nerozoberal som nic ine, len kablikmi a hadickami ku hladinovemu spinacu)?

Já jsem zapomněl napsat moje vyřešení. Zkoušel jsem měřit ten analog. spínač, no pořád to ukazovalo na výstupu 4,5V a neměnilo se to, když jsem do něj pomalu foukal. Odpojil jsem hadičku od nej a foukal do ni, abych profoukl otvor na dně nádoby a nic, jenom to fučelo. Pak jsem ale dno, tedy vanu myčky napustil vřící vodou a za pomoci kompresoru profoukal tu hadici s otvorem a div se světe. Vyjelo kopec bordelu páchnoucího, voda v myčce se změnila na žumpu, pro jistotu jsem postup ještě zopakoval, dokud voda nezústala čistá. A to jsem před tím použil ocet a i prostředek na odpady a nic nepomohlo. Od té doby jsem už téměř tři měsíce bez poruchy.
Možná je to i váš problém, neboť po každém odpojení hadičky od spínače jste uvolnili tlak na nej a chvíli to jelo. Doporučuji pořádně pročistit otvor na dně myčky co jde do hadičky. Já se na té mojí k němu zevnitř myčky nemúžu pořádně dostat.

Ja som tiez vzdy prefukol aj hadicku ale nekladlo to ziadny odpor... nadrzku som vyplachoval tiez kadecm, ale nevyslo von ani zrnko spiny a prefuknut sla uplne lahko. Snazil som sa hladat tam sitko ako bolo popisane vyssie, ale nic take tam nevidim, je tam len labyrint - otvor z hadicky ide hore dolu, nieco ako v sifone mi to pripada...
Tiez je problem sa k tomu dostat, lebo na odpojenie spinaca musim umyvacku polozit na lopatky a potom tam nemozem napustit vodu.
Ten novy spinac zastrajkoval nakoniec len dva krat a uz 2 tyzdne to ide bez poruchy, takze fakt neviem co sa robi.
BTW, rozobral som povodny spinac a nevidim nic podozrive, vsetky kontakty na plosaku su OK a membrana tesni. Je tam nejaky valcek, co vyzera ako magnet, ale nie je magneticky, ktory sa tlakom od membrany vsuva do malej cievky, a ta je napojena na ten plosak s par odpormi a jednym svabom. Proti valceku posobi pomerne silna strunka, takze na vacsi posun valceka je potrebny pomerne silny tlak.

Předem chci moc poděkovat za tento postup řešení, aktuálně je myčka (Electrolux ESF68070WR) po vyčištění zmiňované hadice ke spínači v provozu a tváří se funkčně, snad jí to vydrží. Trochu jsem si upravil způsob čištění hadice k analogovému spínači v rámci možností garáže, třeba to někomu pomůže...místo kompresoru jsem použil přečerpávací ruční pumpu, kterou koupíte ve skoro každém železářství za cca 200,-Kč (nedělá kravál, takže se tím můžete bavit i po večerech, což byl můj případ ;-) ), na myčku jsem postavil kbelík horké vody a pumpou jsem ji poslal v protisměru do zmiňované hadice. Následovala nechutnost v podobě bažiny na dně myčky, kterou je dobré na hrubo odlovit a následně odčerpat, toto jsem zopakoval 4x až do momentu, kdy zůstala voda v myčce čistá. Potom už stačí jen vše vrátit na původní místo a zkusit štěstí...

Oživuji téma, mám podobný problém s myčkou AEG Eko Favorit. Po zapnutí myčka vypouští a vypouští, až do chyby 20. V servisním modu funguje vše, jak má, kromě napouštění. To by potvrzovalo hladinový spínač (nezastaví vypouštění, nezačne napouštět, tedy si myslí, že je napuštěná). Ale-našel jsem jen jeden hladinový spínač, ten oranžový se dvěma kontakty, ten černý tam nevidím. Spínač při fouknutí spíná, pípák pípá. V jednotlivých krocích servisního modu se žádné chybové hlášky na displeji neobjeví (tedy, kromě paměti poruch na začátku). A ldyž proklemuji vodiče od spínače, je to stejné. Tak nevím ... Díky.

Ahoj
tak mám taky problém s chybou 20 u myčky Electrolux ESL67040R. Tato hláška vyskočí vždy po pár minutách běhu programu.
Podle vašich rad nejen tady jsem pročistil sítka v odtoku, včetně "octové kůry". Sítko ve vývodu ke snímači hladiny bohužel nevidím,ale 24 hodin v octu by snad mělo stačit i pro jeho vyčištění. Odtoková hadice a sifon jsou v bezvadném stavu, čerpadlo vypouštění funguje, plovák pro hlídání zaplavení prostoru pod myčkou je OK - cvaká a je volný. Usoudil jsem tedy, že je vadný snímač hladiny vody - v mém případě analogový, tedy běžně nezměřitelný. Ten jsem vyměnil za nový a po pár minutách po spuštění programu opět chyba 20 !!! 3-[
Tak jsem zkusil vlézt do servisního módu podle návodu na tomto fóru. V prvních třech krocích to píše tyto hlášky: "d1" ; "20" ; "F1" ; v dalších krocích se zdá, že všechno funguje správně - napouštění, vypouštění, vyvíjení páry atd...
Bohužel se mi nepodařilo zjistit, co znamenají hlášky "d1" a "F1" . Nevíte to prosím někdo? Nebo ještě lépe: nemáte někdo odkaz na servisní manuál?
Předem díky za každou radu

Tak vypouštěcí hadice i čerpadlo znovu vyčištěny, trubička ke snímači tlaku je nová, čístá. Jímka ve dně myčky, odkud jsou napojeny hadice je taky čistá, vše i profouknuto.
Po zapnutí programu je jímka v myčce prázdná, přesto myčka udělá dva dvouminutové pokusy o vypuštění vody a pak vyhodí chybu 20. Vodu vůbec nepustí.
V servisním módu všechno funguje - napouštění vody, ohřev vody, oběhové čerpadlo a taky vypouštění!!! V jímce po vypuštění zbyde jen zbytek vody pod úrovní výtokové hadice. Kdybych neměl nový snímač hladiny, musel by to dělat on. Bohužel se jedná o analogový snímač, na kterém nic nenaměřím. Vzhledem k tomu, že myčka ohřívá vodu, vylučuji i poruchu topidla.
V servisním módu to teď v prvních třech položkách hlásí "20" ; "41" ; "d1" .
Jsem v koncích :-| .

Ahoj Ale,

zdravím tě po nějaké době.

Cca před třemi roky jsi mi bezvadně poradil s opravou myčky, která měla vadné tachodynamo, což jsme obešli trfíčkem.

Jsem ti doteď vděčný.

Nyní se vyskytl další problém, který se pokusím popsat a byl bych opět velmi vděčný, kdybys mi mohl napsat tvůj názor.

Rodiče mají myčku Electrolux ESF 46010 INSPIRE.

Nedávno začalo hlásit i20 chybu.

Přijel jsem, odstrojil myčku, pokochal se tím, jak jsem ji v minulosti za tvé vydatné pomoci prodloužil život.
Vlezl do diagnostického režimu - chyby i20 a iF0.
Zagooglil jsem a našel toto vlákno. Myčku jsem pořádně vyčistil (nálev octu se sodou na noc), odpadová hadice, sifon. Odstrojil jsem boky i spodek, hadičky k tlakovému spínači, profoukl, vyčistil. Tlakový spínač jsem zkoušel foukat, spíná, pípák pípá.
Pak jsem zkusil zase rozjet.
Jednou to krátký program projelo celé. V disgnosťáku fungovaly všechny kroky.
Podruhé se to zase seklo.
Quick režim má 39 min. Na začátku to as i3x vypouštělo a napouštělo cca 2 minuty, v 35min. zahájen oplach. 19min. vypouštění / napouštění a následně zase zvesela oplachuje. 15 min. - konec oplachu. myčka na ryhlý režim neschne aktivně skrze fukar, takže čeká až voda okape. v 11 min. vyskočila opět chyba i20, iF0.
V myčce zůstalo dost vody. Nechce se čerpadlu vypouštět.
V diagnosťáku nefunguje 5, 6, 7. čili vypouštění nic, napouštění nic, topení nic. Asi čeká na odčerpání vody.
Nenapadne tě, co s tím? mám to zkusit odstrojit ještě více do hloubky?
Každopádně myčka už má své roky. Má odsloužíno, takže klidně může do důchodu;-)
Díky moc.
Přeji pěkný víkend.
Michal

Zdravim,

mám podobný problém..
mám mycku AEG Favorit 88400.
pred pár mesiacmi som mal problém s chybou ,20. Mycku som vybral z linky, rozobral bocny a predny kryt. Skontroloval som plavak, vycistil filtre. Skontroloval som hadicu odtoku vody. Potom som mycku odskusal a isla bez problemov, ziadna chyba. Na závadu som neprisiel ale mycka zacala fungovat bezchybne.

Takto fungovala pár mesiacov.

Včera začala pípať a hlásiť chybu F0.

Neviete poradit čo to znamená, pripadne čo skontrolovať?

Ďakujem.

Dobrý den, nemúžu ani v tom vašem starším příspěvku najít návod na vstup do servis menu mojí myčky, víte mi poradit? Psal jsem vám i správu. Myčka AEG F55402 PN: 911663002/01. pořád se mi zobrazuje i20 i když je voda vypuštěna a proto potřebuji vyzkoušet krok napuštění a vypuštění. Děkuji.

Dobrý den,

otevřete ten link, nechte si zobrazit všechny stránky toho vlákna (kliknout na "Zobrazit vše").
Pak stiskněte tlačítka Ctrl+F (hledat na stránce) a nechte vyhledat "Al2, 02.02.2015 23:57". Tam se píše o kombinacích tlačítek.

Váš typ je zřejmě se skrytým panelem (ten já nemám), ale na té stejné stránce dejte vyhledat "fl [77.236.218.xxx], 03.02.2015 18:13" - to byl případ uživatele, který takovou myčku má.

Dobrý den, tak jsem to prolouskal jak jste psal a dostal se k tomu, že to spustím podržením 1 a 3 tlačítka a zapnutí vypínače. Myčka má schovaný zvrchu jen hlavní vypínač. Začnou svítit vrchní tři LED. Zavřu dvířka a když v tomhle stavu mačkám levé tlačítko 1, zobrazuje se i20/iFI/i20/2/3/4/5/6/7/8/9/10. První tři jsou chybové kódy a zbylé kroky fáze myčky, to jsem od vás vyčetl. Co je chyba iFI jsme nenašel. Když ve fázy svítení tří LED stisknu prostřední tlačítko 2 rozsvíti se na myčce vše co svítit múže - všechny led i segmenty displeje. Když stisknu ve fázy vstupu do servis menu třetí tlačítko spustí se jakýsi 15ti minutovej program a bliká při něm první LED a pod ní LED svíti. Program proběhne do konce. Když dám vodu napustit - krok 6 a pak vypustit, krok 5, vše proběhne a to i více krát po sobě, bez závad. Tolik k tomu jak se to chová. Jak ale zjistím, co je příčinou té i20? Voda v myčce nikdy nezústane.V popisu chyb je možná příčina, závada izolace topení, jakým zpúsobem je tenhle stav hlídán?
Děkuji za dosavadní pomoc a budu rád a vděčen za ty další. V příloze je ovl. panel myčky.

Dobrý den,
Chtěl bych poprosit o pomoc s myčkou Electrolux ESL67030 a chybou i20. Myčka je asi minutu ke konci mytí (zvolil jsem program Oplach) potichu a najednou vyskočí chyba i20. Nejde slyšet žádné čerpadlo, které by se snažilo vodu odčerpat. Přijde mi, že myčka nepozná, že je v ní voda a nesnaží se ji tedy ani odčerpat.
Fotodokumentace zde:EVgaFRG6kSNvP19c6
Dle zde uvedených rad jsem zkoušel fouknout to obou hadiček (oranžová a šedá) a hladinový spínač vždy cvakal. Poradil by mi někdo, na co se mám zaměřit v případě, že v myčce zůstala voda? Foto, kde je více vody bylo pořízeno hned po hlášení chyby. Foto jímky je pak po vypuštění vody oranžovou hadičkou. Žádné sítko na vyčištění zde není, ale voda tudy teče bez problémů. V jímce je ještě další odtok, který jsem označil šipkou. Protahoval jsem jím slámku, která tam zajela asi na deset centimetrů.
Bohužel zde již není postup, jak se mohu dostat do servisního menu a vyzkoušet samostatné kroky mytí. Předem děkuji za rady a přeji hezký den. Michal

Michale

Přímo v tomto vlaknu je návod, jak se dobrat ke spuštění servisního režimu. Ivino to dal :-)
Čtete poradně.

Dále:
Zkuste odpojit ty hadicky od spínačů a foukat do nich směrem DO jimky, tedy opačným směrem,
Možná se vyvali spousta bordelu, způsobující nedostatečný nárůst tlaku ...

tak jsem to cele projel jeste jednou a servisniho menu jsem se jiz dopatral. Chybove kody jsou nasledujici: i20/0/0/...pak jsem spoustel jednotlive kroky a vse se jevi v poradku krome kroku 5. V sesten kroku se mycka napusti, ale v patem kroku se nic nedeje a mycka nevypousti. Cerpadlo nevrci. Da se nejak otestovat, zda je vadne cerpadlo nebo neco jineho, co ho spousti? Jeste jsem spustil v servisnim menu nejaky 15 minutovy program. Nic se nedelo ale po dvou minutach (na displei sviti 13) opet vyskocila chyba i20. V mycce nikde voda neni.Obe hadicky z jimky vedouci do hladinovych spinacu jsem profoukl smerem do jimky. a jimku nimi nekolikrat proplachl nasatim vody a nalevanim ciste do mycky. Jeste jsem nasel neco o plovakovem spinaci, zda neni zasekly, ale i po rozebrani obou bocnich pllechu si nejsem jistej, jak vypada a kde se nachazi. Nevim tedy, zda je problem v cerpadle, nebo zda si mycka kvuli chybe i20 mysli, ze do ni nekam natekla voda a proto test cerpadla nespusti. Predem dekuji za dalsi radu a za ochotu poradit:-)

Měl jsem stejnýi20. Po zapnutí myčka pořád vypouštěla několik minut odpadní vodu až čerpadlo jelo naprázdno. Nakonec jsem to vyřešil radikálně.
Z myčky jsem vyndal kovové síto a plastový lapák, který seděl ve vaničce. Zůstala tak jen prázdná vanička. Do plastové vaničky na dně myčky jsem nasypal polévkovou lžíci čistič odpadů, dá se použít i menší množství NaOH (hydroxid sodný), pak už stačilo jen zalít vařící vodou z kovice, jako když se čistí odpady (umyvadlo, vana). Pak jsem zapnul proplach. A ještě jednou celé zopakoval - polévkovou lžíci čističe odpadů a ihned po nasypání zalít vařící vodou z konvice. Vše zabublá a je sítit zápach. Potom jsem zapnul proplach myčky.

Světe div se a myčka už jede 14 dnů bez problémů :o))

I já jsem měl problém s chybou ,20 u AEG Favorit (vestavba) - myčka vždy cca 1 hod před koncem každého programu s teplou vodou hodila chybu a přestala jet, ačkoli do té doby napouštěla i vypouštěla bez problémů. Zkusil jsem tedy podle výše uvedených rad profouknutí hadičky vedoucí ke spínači, a to kompresorem směrem do vany naplněné horkou vodou po okraj plastové nádobky na dně myčky, kam ústí ona hadička. Špíny tam moc nebylo, ale vyletěly kousky předpokládaného tukového špuntu. Následně jsem použil pro jistotu ještě čistič odpadů popsaný výše a pak myčka opět jela normálně - snad jí to vydrží. Díky všem za pomoc a zde uvedené návody.

Presne ako moja... po poslednom horucom oplachu vypusta do zblbnutia az zacne pipat.. normalne ked ide vypusti vodu a potom uz len caka na doschnutie cca 30 minut a na konci este raz vypusti a ukonci. U mna je ten spinca analogovy a necvaka, je tam miniaturna cievka a magnet na membrane, nieco ako dynamicky mikrofon/reprak plus malicky obvodik, zrejme plynule meni napatie na vystupe podla tlaku (posunutia membrany)
Ja som vymenil spinac, ale po mesiaci znovu zacalo... potom som prefukal hadicky (teda preplachol konskou striekackou horucej vody) a to pomohlo zaz len docasne (vysiel odtiel nejaky sjrajt, ale nic vazne). Mam pocit, ze problem je niekde v tom vypustacom cerpadle, ze neurobi dobry podtlak, ci tak nejak hlavne ked je zohriate od pary. Vzdy to vtedy pocut, ze je akesi hlucnejsie uz pocas umyvania ked vypusta.... My mame velmi tvrdu vodu a je mozne, ze na cerpadle sa tvoria usadeniny vodneho kamena, kedze tam vzdy zostava tak 3cm vody...
Mne pomaha, ked dam do nej za lyzicu kyseliny citronovej a zajelem vriacou vodou do plna a necham par hodin, pripadne dam aj ocot...
Skusal som predtym aj hydroxid, ale to nezafungovalo... najprv som to tam nechal len niekolko minut ale po spusteni sa cerpadlo hned seklo, lebo tam boli asi este nerozpustene granule, tak som to stopol a spustil az po par hodinach a vypustalo, ale vtedy to tiez este casto blblo.
Momentalne fungujem tak, ze vzdy, ked umyvacka stoji dlhsie ako 2 dni nespustena, tak do nej hodim trochu kyseliny citronovej a horucej vody. Na druhy den ide cerpadlo o poznanie tichsie, hlavne ked necham vypustit vodu a potom este do tej vylevky supnem trochu jari - to odporuca electrolux na premazanie cerpadla.

A je to tu znovu...
Po polroku bez problemov znovu chyba 20... posledne dve umyvania blbla na konci programu ked vypustala v sekundovych intervaloch a nakoniec sa ani nevypla, len ked som ju otvoril a zatvoril, tak zrazu zhasla ani nezasvietila na zeleno... Vycistil som trubky, vymenil som hladinovy spinac a stale nic.... ani sa nespusti program, len vypusta do zblbnutia. Mam aj pocit, ze sa mi vracia po cerpani prilis vela vody naspat z hadice, nie je tam na to nejaka spatna klapka?
Skusil som diagnostiku a vsetko funguje okrem toho vypustenia (cislo 5), ked vypusta az kym nenahlasi chybu. Servisna sekvencia zlyha taktiez na vypustani.
V pamati su ale dve chybove hlasenia jedna je dvojite pipnutie (chyba 20) a druha je 13 krat pipne a blikne koniec a potom este raz pipne a blikne multitab. Nemozem sa dopatrat, co ta druha znamena...
Trosku ma zmiatlo aj to, ze svieti kontrolka soli aj ked je zapnuty rezim multitab (neviem, ci to s touto poruchou suvisi, ale vsimol som si to len teraz), podla navodu je pri multitab rezime automaticky sol a lestidlo deaktivovane a nesvieti (a pokial si pamatam, tak to tak aj bolo).
Nemate niekto tusenie, o co by mohlo ist? Dik moc.
PS: je to Electrolux ESL65070R, PNC: 911435003

Vsetko je ciste a priechodne. Hadicka k hladinovemu spinacu je preplachuta a prefuknuta (absolutne bez odporu), kukol som aj do vylevky, ked som vybral tepelny/ kalovy snzor a je to ciste. Cerpadlo cerpa v pohode nejake dva litre vody (plna vylevka plus hladina az centak dva nad nou) to vypusti za nejakych 10 sekund az sa vir vytvori, ked je to bez filtrov.
Este som to raz otvoril a nasiel som, ze klapka, ci chlopna, co je nad cerpadlom bola asi o 5 mm vacsia ako priemer potrubia a bola tam napchata nasilu a cela zdeformovana, na fotkach cerpadla je vzdy cervena, ale tato je cierna... mozno od vyroby dali zlu a zbytocne sa vracalo vela vody z potrubia a neskor sposobilo tieto problemy. Skusal som obvolat servisy, ale samotnu klapku mi nikde nepredaju, len cele cerpadlo za 58E... to pritom cerpa ako nove. Skusil som tu klapku aspon obstrihnut noznicami a trochu a tepla vyrovnat, ale je to silikon, takze nepomohlo. Ale toto asi nebude zdroj problemu... asi kupim kus plocheho silikonu a vystrihnem si nove rucne...
Zaujima ma ta chyba s 13 pipnutiami... ta by mohla nieco znamenat. V servisnom rezime vsetko okrem nekonecneho vypustania funguje (teda netusim, co ma robit cislo 8, mal som manual od inej umyvacky a tam je ventilator susenia a neviem, ci moja to ma). Moja umyvacka nema displej, tak komunikuje len pipanim a blikanim. Nema niekto z Vas pristup ku chybovym kodom?
Skusil som kuknut aj do elektroniky, ci tam neuvidim nejaky obhorety kontakt alebo zhorete rele, ale vsetko je ciste a leskle.
Dik za rady

Pardon že otvírám tohle staré vlákno, ale kamarádovi nastal podobný problém u Myčky Elektrolux ESI4610ROX.
Příští týden se na ní zajedu podívat a vím odsud že mám zkouknout spínač hladiny, hadičky k němu a těleso topení.

Ale nějak jsem tu nenašel postup na servisní mod, jen odkaz na příspěvek z 2.2.2015, ale vlákno začíná 5.2.2015.
Jakpak zresuju program?

Problém je že původně se občas myčka zastavila 3 minuty před koncem a psala i20. Po vypnutí a spuštění nového programu zas umyla a zastavila se na i20. Nedávno tam měl servisáka (firma, ne šmudla jako já) a ten prý všechno proměřil a řekl že bude vadná řídící deska za 5.000,-. Po jeho odjezdu se myčka zastavila na i20 jako obvykle, ale po vypnutí programu a spuštění nového se už vůbec nerozběhne a nic nedělá.
To je nejhorší pitvat cosi po někom. Takže bych rád se pořádně připravil.
Jinak jsem sdělovací SPŠE, občas ledacos opravím a dignostikovat problém když znám principy mi snad nedělá problémy. Jen myčka je pro mě novinka, tak nechci být za hlupáka.
Předem díky.

Ja som sa davno neozval... ale problemy sa uplne neskoncili... Nakoniec som volal servisaka, a ten najskor nevedel co s tym (prehral cely SW a diagnostika hlasila vsetko OK), potom prisiel s novym spinacom, ze vyskusame a ono to zrazu islo... stalo ma to nejakych 70E a islo to cca 6 tyzdnov a potom bum a zasa to iste... Najskor sa zastavi na konci pri poslednom vypustani. vlastne tentoraz nezastavi ale zacne cukat ako posahana do nekonecna - asi pol sekundy vrci cerpadlo, potom cvakne a zastane na sekundu a potom znovu donekonecna.... ani ziadne chybove hlasenie. len osm sa zobudil o pol noci na nejake buchnutie u susedov a pocujem z kuchyne tie divne zvuky...
Ked som ju vypol a zresetoval program, tak zacne vypustanim, ale vypusta nonstop, teda s malymi pauzami medzi pol minutovymi vypustaniami. Skusal som prefunut hadice, aby klapka lepsie dosadla (vid prispevok vyssie) a voda sa nevracala a naozaj po case (5 minut) zrazu prestala vypustat a pokracovala v programe a potom uz sla dobre... tak 5-6 tyzdnov... potom som sa na to pozrel lepsie... trocha vody sa sice stale vracalo z hadice, ale zdalo sa mi, ze je jej tam najko privela... ked som sa lepsie zapocuval, tak ta potvora sucasne s vypustanim aj napusta novu vodu... (bohvie kolko vody takto vypustila v tu noc). Ten spinac necvakne tak silno ako normalne a popri tom vrcani cerpadla si to sotva clovek vsimne. Ja neviem, ci ma umyvacka nejaky rezim samovyplachovania, ktory satakto snazi nieco riesit, ale takto to dokazalo vrcat aj 25 minut v kuse (potom mi dosla trpezlivost). ked nepomahalo ani prefukovanie a cistenie, tak som sa rozhodol, ze jej tu vodu bloknem na tvrdo a zastavil som kohutik privodu... k mojmu prekvapeniu sa po chvilke zastavila na par sekund a ventil cvakol ako pri standardnom napustani, tak som tu vodu hned pustil a umyvacka umyva az doteraz... (je to tak 5-6 tyzdnov, tak cakam, kedy zblbna zas).
Stale netusim, v com je problem (mam pocit, ze ta vymena spinaca servisakom bola zbytocna a problem sa po troske sparania v tom akosi strati a objavi sa znovu az po case).
Elektricky je to vcelku jednoducha vec (par suciastok poprepajanych do celku), ale riadiaca doska je mimo beznych smrtelnikov, ak sa v nej nieco porucha, alebo pridu nejake studene spoje, tak koniec...
CO sa tyka servisneho rezimu, tak som dlho hladal na nete a nasiel nejaku anglicku stranku, ale bolo to tam pre ine typy electroluxiek (displejove), ale skusal som kombinacie tlacitok podobne ako pri inych 6 tlacitkovych a nasiel som (ale uz si ani trochu nepamatam ako to bolo). najskor som netusil ako z toho dostanem "odpoved", ale po stlacani tlacitka (ma pocit prveho) to zacalo pipat rozne pocty pipnuti a pri niektorych to zacalo napustat, tak som to pomaly nejako desifroval, ale uz si nepamatam detaily a vlastne som si vyslednymi pipnutiami a identifikaciou problemu nikdy nebol isty (myslel som ze pocet pipnuti detekuje cislo chyby, ale pre rozne modely boli cisla poruch ine...)
Prikladam jeden dokument, kde je co to popisane, este si pamatam, ze bola na nete niekde stranka s rozpisom chybovych hlaseni pre niektore typy, ale akurat ten moj nie, tak som len tipoval podla podobnosti...
Tak to je asi vsetko. Sam neviem,co bude dalej.

Dobrý den. Četl jsem pozorně jak odstranit závadu i20. Vana po polystyrenovym plovakem je čistá, profoukl jsem nečistoty hadici vedoucí k hladinomeru směrem do jimky, dokonce jsem objednal nový hladinomer po tom co jsem starý rozebral a po složení zpět se porucha i20 na konci myciho cyklu změnila na trvale spuštění čerpadla které po dvou pokusech vypouštění nahlásili chybu i20. Nový hladinomer změnil reakci pračky na trvale spuštění s občasnou přestávkou bez signalizace chyby.
Co jsem mohl pokazit ze se porucha na konci cyklu změnila na trvale spuštění čerpadla?
Resetovani nepomůže, trik se zastavením vody také ne. Spustil jsem test myčky která nemá display a až do kontroly kroku 8 blikne vždy dioda signalizace konce myciho cyklu 4x a tableta 1x. V kroku 8. blikne dioda konce myciho cyklu rovněž 4x a rozsviti se všechny diody u spínačů mycich programů a casovace. Dle prilozeneho dokumentu jde o cirkulaci s 2800 otáčkami. O jakou součástku se jedna?
Jedna se o vestavěnou myčku Elektrolux ESL65070R 7 let starou.
Děkuji za radu.

zpočátku mi nereagovala tlačítka jak měla tak jsem spustil krok 7.2 - LED Test and Reset Alarm Memory a dostal jsem se konečně kr kroku 7.1 Alarm Code Reading and Single Load Activation.
První tři testy alarm code 1 až 3 blikala ledka u prvního levého tlačítka. Od testu regeneration pump začala blikat druhá ledka z leva. V průběhu testu s otevřenými dvirky se spustilo pouze vypouštění čerpadlo, nic víc.
7.3 Line test program má trvat 15 minut a neukončil se ani po půl hodině.
Jsem v koncích a vidím to na koupi nové myčky pokud mi někdo ze zkušených neporadi...

Děkuji za odpověď. Ano všechny cesty i síta procisteny, starý hladinomer zkontrolován, vyzkousen i nový a závada stále stejná.?
Vodu bez problému odčerpává, zpětná klapka na čerpadle zkontrolována, pro jistotu jsem ji vyzkoušel otočit a chování myčky je beze změny.

Po dlhsom case mozem znovu zreferovat, mozno toto niekomu pomoze...

Pocas posledneho roka umyvacka pravidelne strajkovala, vydy pri vypustani vody bud na konci umyvania sekala a vypustala donekonecna, alebo pri starte noveho umyvania pocas vypustania zacala pipat a pipala aj po otvoreni dvierok akoby pretiekla. Niekedy pomohlo ak som pred startom do nej nalial zo liter vody, ktory ked odcerpala, uz isla dobre. Pri rozobrani a kontrole bolo vsetko OK ciste priechodne atd... Po par podobnych strajkoch zasa nejaky mesac isla bez problemu a tak dokola...
Pred dvoma tyzdnami ale prestala ist uplne. Pri starte len vypustala a nijako sa jej nechcelo skoncit (ked som ju raz nechal hucat naprazdno, tak po nejakych 15-20 minutach dala chybu i20).
PO diagnostike som nasiel aj chybu i13 (13 bliknuti pokial sa nemylim) a to bolo nieco s tachom na obehovom cerpadle - ale s tym sa vie vysporiadat a vyzera, ze bezi v akomsi zaloznom mode a este aj iF1 (15+1 blikutie) a to je problem s vysokou hladinou vody a preto sa spusta cerpanie...
Uz som jednym okom kukal po novej, ale skocil som do pivnice po stare hladinove spinace a skusil som vytiahnut hadicku z umyvacky a napojit druhy spinac a stale nic... , ked som druhy koniec odpojil a fukol alebo nasal zo spinaca, tak v momente umyvacka zapipala a hlasila problem s signalom mimo rozsah... Takze som mal podozrenie, ze vlastne spinace davaju signal v pohode ale umyvacka ma iny problem (a teda prachy vyhodene ya dva nove spinace a zasah servisaka, ktory nic nevyriesil...). Umyvacku som otvoril, rozobral skontrolobval aj kontakty a plosak elektroniky a jedina zavada na celej umyvacke bola gumena chlopna na vypustacom cerpadle, ktora ma branit navratu vody...
Pred casom som uz pisal, ze ta chlopna bola uplne nafuknuta a zvacsena o nejakych 5 mm a musel som ju obstrihat aby s avobec zmestila na svoje miesto a bola pokrivena ako chipsy, tak som jus dal do horucej rury a zatazil aby sa trochu vyrovnala....
Tentoraz po tejto chlopni nezostalo ani chyru (nakoniec som jej pozostatok nasiel nalepeny vnutri vypustacej hadice - a bola pekna fuska vylovit ju odtial). Na nete som nasiel jedno video, kde chlapik popisuje, ze pri chybajucej chlopni mu umvacka robi i20. A nasiel som nieco v zmysle, ze hladinovy spinac sa kalibruje na zaciatku pri vypustani vody ale kedze moj je uplne rozhaseny tymi chybovymi stavmi, tak sa k tomu ani nedostane. Ta chlopna sa neda kupit, len cele cerpadlo. Nastastie som zavolal do firmy, co recykluje stare spotrebice a isty pan mi dovolil pohrabat sa v kope umyvaciek a nastastie som tam nasiel jedno cerpadlo presne ako moje ale s peknou neporusenou chlopnou. Zobral som ju, namontoval, resetol som celu umyvacku pustil servisny cyklus a ten presiel.... a odvtedy umyvacka ide.... Este stale robi to, ze na zaciatku nacerpava vodu a zaroven ju vypusta (to bolo jedno z podozrivych spravani v minulosti) tentokrat to robi iba asi dva krat po 10 sekund a potom vzpusti dosucha a ide, ale tu mam podozrenie, ze ma snahu o vyplach systemu. Roky sme nepouzivali sol, iba tabletky vsetko v jednom, a mozno by sa hodilo dat jej trochu soli, nech sa precisti...

To je asi pravda.
Je zaujimave, ze v navode pisu, ze pri rezime na tabletky sa sol a lestidlo nepouziva, ale umyvacka signalizuje nedostatk soli. Jedine ak v elektronike prestavim tvrdost z 10 na 1, tak ju nepyta (tak to bolo nastavene odkedy sme sli na tabletky) vo vnutri umyvacky je este mechanicky prepinac tvrdosti, ale netusim ako tie dva rezimy spolu funguju, v navode je to popisane len velmi vagne...
V kazdom pripade sol mi da kamarat zadara na jedno naplnenie a aspon skusim, ci ju prestane pytat...

toto byva problem umyvačok,,odpali sa izolacia telesa ohrevu a preraža prud na kostru pod zaťažou..jednoducho telso vyzera na pohlad dobre ale je vadne..mozte skusiť nameram odpor medzi kostrou ohrievača/plaštom a fazou/nulakom na hrievači...odpor by mal byť nekonenčno...ak je meratelny..nie je dobre..umyvačka vypisuje chyby F1, 60, 20. Tie telsa stoja do 20 evri, netreba kupovat priamo od vyrobcu, ma 2-3 nasobne predrazene diely ako od firmy co berie u vyrobcu v zahraniči.

s tou chlponou maš pravdu, ale je to len spatna klapka..kedze hadica ide od umyvačky smerom dohora, jedna sa o to aby voda z hadice po vypnuti motora nezaplavovala dno umyvačky..kedze hadica moze byt aj 4 m dlha...co uz je celkom dost vody. Ta chlopna po case netesni..stači odstrihnut zo starej a pretocit ju na opacnu stranu. Ale za sna druhej strane cerpadlo s chlopnou stoji 10 evri nove,,tak nezaškodi ho po 6-7 rokoch proste vymeniť za nove, ktore bude iste tichšie

S hriatim vody nikdy nebol problem, tak som to ani nemeral, ked aj som mal royobrate a voltmeter poruke... Ta umyvacka ma 7 rokov, tak asi kadeco sa tam aj najde.
V kazdom pripade to od vymeny chlopne zrazu fachci a umyva dobre. Kym tam nebola, tak to proste neslo vobec. Ako som pisal, nie som si isty, ale zrejme ma ta klapka aj inu funkciu. Ten snimac je analogovy a zrejme potrebuje system ustalenu nizku hladinu po vypusteni na kalibraciu.
Vypustacie cerpadlo ide vcelku ticho a vypusti plnu umyvacku rychlo, tak som ho neriesil. Inak do tej mojej pred par rokmi stalo to cerpadlo cez 50E, teray to islo dole, ale nahrady neoriginalne som nepozeral.
Stale ideme na tabletky all in 1 takze ma ta sol netrapi.

Zdravim. Chcem sa opytat na problem i20 pri teste je neaktivny chybovy kod 6. Vsetko som precistil podla zmienovanych navodov. Ked nalejem vodu do filtrov tak vodu odsaje, ale nenacerpa. Kde hladat problem? Umyvacka AEG favorit 50777 PNC 911916275