Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání obrazu u TV

Zdravím
Mám přes 2 roky starou LED TV od LG a stává se mi, že sama vypíná obraz. Zvuk jde, ovladač reaguje ale nejde obraz. Musím TV vždy zapnout a vypnout. Někdy se to stává často, třeba i po 2 minutách, někdy i až po pár hodinách co je zaplá. Takhle to trvá 2-3 dny a pak třeba zas týden jede bez problémů. V poslední době to ale dělá čím dál častěji. Zkoušel jsem sundat zadní kryt a vyfoukat tv od prachu a aktualizovat firmware, ale nic nepomohlo. Neví někdo co by to mohlo způsobovat?

Asi studenak na spojoch niekde okolo driveru podsvietenia apod. Bez osciloskopu a schemy bez sance.

P.S. neopravujem TV vo velkom takze ti nepoviem ci to je nejaka znama zavada ale u LED by sa to podla mna nemalo stavat. Urcite mas LED podsvietenie a nie CCFL? jaky model presne?

na webe pisu napr. "technologie Smart energy saving Plus (úspora energie s možností vypnout obraz)" nemas to nahodu zapnute? :-D
Skus v menu zmenit silu podsvietenia, a vypnut nejake dynamicke nezmysly a setriace funkcie apod, stejne su tie TV vacsinou totalne presvietene, ja mam tusim doma nastavene podsvietenie na 20%, vyrobca tam nastavoval 70-100%, asi su v tej cine vsetci oslepnuty chlastanim nejakeho metanolu :)
Ze ci sa to nejak zmeni ked das inac podsvietenie, a ak nebude zapnuty dynamicky kontrast a podobne nezmysly (ptz ten reguluje podsvienie podla obrazu)

Este mozes skusit upgradnut firmware, ci to nieco nezmeni, moderne TV to maju aj priamo cez LAN staci to spustit z menu.

Takže, po snižení podsvícení a vypnutí různých nesmyslů na úpravu obrazu, se televize cca 14 dní tvářila, jakože bude fungovat. Bohužel to byla jen náhoda, problém se včera vrátil a obraz se opět vypíná asi 2min po zapnutí TV. Už vážně nevím co s tím :(

A ja som ďalší, ktorý sa pridá k množine ľudí ktorých firma LG začína poriadne sr..... Telka typu LG 42..atď.. stará 3,5 roka v apríli tesne pred sviatkami začala haprovať presne tak ako tu uviedol už nejeden čelovek..vypínanie obrazu..automaticky opravovňa a do 2 dní oprava za 100 ečiek..no čo už..sviatky na krku tak človek polkne horkú slinu..no prešli 4 mesiace a hups - znova ten istý problém..a zase opravovňa..a tam celkom príjemný servisák mi povie že ono je to tým, že súčiastky sa v telke prehrievajú a samotná telka vzhľadom k svojmu dizajnu /málo ventilačných mriežok na zadnom kryte/ nedokáže odviesť teplo..odporúčanie - pridať za telku nejaký ventilátorik..čo už..na počudovanie to fungovalo..ventilátorik ofukoval, telka išla, doma všetci spokojný..dokopy týždeň..a finito..plne súhlasím a stotožňujem sa s názorom o súčiastkach, ktoré si rátajú svoje "motohodiny"..vo Francúzku na to vydali zákon, ktorý zakazuje takéto diely zakomponovať do výrobku..u nás sme však ešte ďaleko od chvíle, keď sa bežný spotrebiteľ môže sťažovať priamo na firme bez toho aby ho nevysmiali, príp. neposlali niekam do .....však všetci vieme kam..Firma stratila zákazníka..a to nehovorím o rozbiehajúcej sa negatívnej reklame..veď ako inak sa môže obyčajný človek brániť..